Головна > Черкаси та область / Головне / Суспільство > У Черкасах хірурги проводять операції на заіржавілих столах

У Черкасах хірурги проводять операції на заіржавілих столах


24-06-2017, 20:32. Розмістив: Тетяна Стеценко

У Черкасах рятують лікарню швидкої допомоги. Операційні третьої міської оснащені за останнім словом техніки, щоправда, сімдесятих років. По 20-30 операцій на день медики змушені проводити на заіржавілих столах та під лампами, які ледь мерехтять.

У Черкасах рятують лікарню швидкої допомоги. Операційні третьої міської оснащені за останнім словом техніки, щоправда, сімдесятих років. По 20-30 операцій на день медики змушені проводити на заіржавілих столах та під лампами, які ледь мерехтять.

Вихід знайшли міські волонтери, інформує podrobnosti.ua, повідомляють Новини Черкас.

Це планова операція з видалення жовчного міхура і ниркових каменів. Команда хірургів працює більше години. Віктор Вегера проводить на рік сотні таких втручань.

«Достали камінчик із протоки, розбивається, протока дренується і жінка буде здоровою і щасливою ургентна служба у нас завжди важка. Хворих багато і хворі дуже запущені», — говорить Віктор Вегера, лікар першого хірургічного відділення 3 черкаської міської лікарні.

Та важко ще й через технічно застаріле обладнання. Щоб зробити необхідний надріз, хірургові потрібно ледь не впритул розглядати місце на тілі — операційні ліхтарі у третій міській лікарні швидкої допомоги не міняли ще із сімдесятих. Та ж проблема і з операційними столами — всі механізми у них вийшли з ладу і перетворилися на нерухоме залізо. Цій пацієнтці мають зробити терміновий рентген, асистент розповідає — це нагадує акробатичний трюк.

«Це нам треба втрьох вчотирьох і припідняти хворого. І щоб тьотя Маша підсунула касету обережно не торкнувшись нікого з нас і не торкнувшись хворого».

Дев’ять операційних у лікарні не переоснащувалися вже понад 40 років. Та зусиллями волонтерів сьогодні медзаклад отримав сучасні багатофункціональні хірургічні столи і чотири освітлювальні прилади. Столи українського виробництва, але європейської якості, запевняють у компанії виробника.

«Операції бувають різні, а він має аксесуари такі, як бокова підтримка, як підтримка для ніг і в різних ситуаціях вони необхідні».

Понад 400 тисяч гривень на нове обладнання всеукраїнський центр волонтерів «Піпл Прожект» збирав майже півроку. Головний лікар третьої міської каже, гроші на переоснащення хоч і виділяються, але їх катастрофічно не вистачає, тож звернутися до волонтерів медиків спонукала безвихідь.

«Це на скільки неочікавано було, що можлива така допомога для себе я відкрив ще одну сторінку такої. Ну, такого громадського відношення до лікувального закладу», — говорить Олександр Федорук, головний лікар третьої міської лікарні міста Черкаси.

На переоснащенні трьох операційних волонтери зупинятися не збираються. У планах центру — зібрати гроші ще для шести таких. Тому просять всіх небайдужих долучитися до цього проекту, адже він допоможе черкаським медикам врятувати ще не одне життя.


Повернутися назад