Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України > У Золотоніському районі розпочалися жнива

У Золотоніському районі розпочалися жнива


26-07-2017, 10:48. Розмістив: Сергій Корнелюк

У Золотоніському районі розпочалися жниваЇх початок був затьмарений небувалим за силою і розмахом, масштабами руйнувань і завданої шко­ди стихійним лихом. У низці господарств, які мали посіви озимого ячменю, планували 1-3 липня роз­почати його обмолочування. Натомість довелось розбирати завали з дерев, вишукувати резерви, щоб полагодити корівники і свинарники, склади і токи, допомогти людям.

Та як би там не було, святий обов’язок хлібороба – зібрати вирощене. Початок жнив – це як світле свято, до якого довго і ретельно готувалися.

Господарники вчасно від­ремонтували й налаштували комбайни, створили резерви за­пасних частин і пального. Під­готовлено токове господарство. Сформовано жнивні екіпажі, роз­роблено маршрути руху техніки.

На жнивах планується задіяти 92 комбайни, середнє наванта­ження на кожен з яких складе 162 гектари. Це дозволить провести збирання зернових у короткі тер­міни, запобігаючи втратам.

На жаль, погодні умови цього року ніяк не балували хліборо­бів. З часу відновлення веге­тації озимих (21-22 березня) і до повної їх стиглості випало усього лиш 72 міліметри опадів, що значно нижче від багаторіч­них норм. Причому з усіх дощів лише один на початку червня був ефективним, таким, що на­ситив землю вологою. До цього слід додати різні переходи від високих до низьких температур. Тривалість весняного сезону цього року склала 88-93 дні, що практично на місяць довше, ніж зазвичай. Такі погодні умови не забезпечили формування рос­линами високих урожаїв.

Першими, напередодні бурі, 1 липня вивели в загінки свої збиральні агрегати жниварі то­вариства «Прогрес». До цього у деяких господарствах провели пробні обмолоти. За першопро­хідцями включились у роботу товариства «Красногірське», «Агрофірма «Маяк», «Гранекс- Черкаси». Перші намолоти ози­мого ячменю надійшли на токи господарств. Намагаючись уря­тувати уцілілий після стихії уро­жай, господарники поспішають зібрати горох, на черзі – пше­ниця.

Дух ентузіазму не полишив хліборобів, які готові працювати без перерв, щоб зібрати дости­глий урожай.


Повернутися назад