У Золотоніському районі розпочалися жнива
- 26-07-2017, 10:48
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 774
Їх початок був затьмарений небувалим за силою і розмахом, масштабами руйнувань і завданої шкоди стихійним лихом. У низці господарств, які мали посіви озимого ячменю, планували 1-3 липня розпочати його обмолочування. Натомість довелось розбирати завали з дерев, вишукувати резерви, щоб полагодити корівники і свинарники, склади і токи, допомогти людям.
Та як би там не було, святий обов’язок хлібороба – зібрати вирощене. Початок жнив – це як світле свято, до якого довго і ретельно готувалися.
Господарники вчасно відремонтували й налаштували комбайни, створили резерви запасних частин і пального. Підготовлено токове господарство. Сформовано жнивні екіпажі, розроблено маршрути руху техніки.
На жнивах планується задіяти 92 комбайни, середнє навантаження на кожен з яких складе 162 гектари. Це дозволить провести збирання зернових у короткі терміни, запобігаючи втратам.
На жаль, погодні умови цього року ніяк не балували хліборобів. З часу відновлення вегетації озимих (21-22 березня) і до повної їх стиглості випало усього лиш 72 міліметри опадів, що значно нижче від багаторічних норм. Причому з усіх дощів лише один на початку червня був ефективним, таким, що наситив землю вологою. До цього слід додати різні переходи від високих до низьких температур. Тривалість весняного сезону цього року склала 88-93 дні, що практично на місяць довше, ніж зазвичай. Такі погодні умови не забезпечили формування рослинами високих урожаїв.
Першими, напередодні бурі, 1 липня вивели в загінки свої збиральні агрегати жниварі товариства «Прогрес». До цього у деяких господарствах провели пробні обмолоти. За першопрохідцями включились у роботу товариства «Красногірське», «Агрофірма «Маяк», «Гранекс- Черкаси». Перші намолоти озимого ячменю надійшли на токи господарств. Намагаючись урятувати уцілілий після стихії урожай, господарники поспішають зібрати горох, на черзі – пшениця.
Дух ентузіазму не полишив хліборобів, які готові працювати без перерв, щоб зібрати достиглий урожай.