Головна > Черкаси та область / У світі / Війна РФ проти України > Професор Талят Азізов презентував УДПУ в Китаї

Професор Талят Азізов презентував УДПУ в Китаї


28-08-2017, 12:18. Розмістив: Віктор Мельник

Дійсний член Академії будівництва України, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності факультету професійної та технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Талят Азізов Дійсний член Академії будівництва України, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності факультету професійної та технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Талят Азізов презентував відео розповідь про наш навчальний заклад на конференції у місті Вейхай (КНР) на Міжнародній конференції передового досвіду у сфері інновацій та підприємництва.

Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі учбового закладу.

Конференція із залучення талантів та інновацій у Вейхаї проходить з 27 по 29 серпня в рамках реалізації програми потужного міста талантів і міжнародної стратегії таланту, аби активізувати обміни технологіями і талантами з країнами, що розташовані вздовж осі проекту «Один пояс – одна дорога», а також розширити канали залучення висококласних талантів з країн Східної Європи, залучити ще більше іноземних спеціалістів високого рівня для інновацій і підприємництва. (Перед цим, у липні нинішнього року, департамент соціальної політики і людських ресурсів міста Вейхай організовував делегацію для поїздки в Україну. Китайські спеціалісти успішно провели в Україні презентацію середовища міста Вейхай, його інновації та підприємницьку діяльність та запросили провідних учених України відвідати це місто й безпосередньо на місці вивчити можливості двосторонньої співпраці).

На сьогодні у місті Вейхай діють конкретні проекти, які виконуються вченими України у співпраці з різними науковими й виробничими організаціями провінції Шаньдун. Для подальшого закріплення результатів співробітництва і обмінів делегація з України у місті Вейхай з 2016 року здійснюється проект стикування діяльності. На теперішній конференції у складі української делегації 15 експертів – співробітники українських науково-дослідних інститутів і університетів, академіки. Талят Азізов, окрім представлення нашого університету, уже виступив також на конференції із науковою доповіддю.

Довідково

Вейхай – мальовниче туристичне місто, яке з трьох сторін омивається водами Тихого океану. Площа міста складає 5780 км2, кількість офіційно зареєстрованого населення – близько 2,8 млн осібВейхай – мальовниче туристичне місто, яке з трьох сторін омивається водами Тихого океану. Площа міста складає 5780 км2, кількість офіційно зареєстрованого населення – близько 2,8 млн осіб. І хоча в масштабах провінції Шаньдун м. Вейхай є не надто великим, проте з точки зору свого нинішнього стану і перспектив подальшого розвитку воно посідає провідні позиції. 2016 року в межах цього міста ВВП сягнув 50 млрд. доларів США, а ВВП на душу населення – 17 тисяч доларів США. Найкраще представлені галузі – машинобудування, медицина, нові матеріали, оброблення морепродуктів, робототехніка, інформаційні та Інтернет-технології.

У Вейхаї працює найбільше в Китаї підприємство з виготовлення вуглецевого волокна. Місто є першим у державі за довжиною берегової лінії (980 км) і пропонує надзвичайно багатий асортимент морепродуктів, адже в його водах працюють понад 13 тисяч великих риболовецьких суден, серед яких – 350 суден глибокого вилову.

Крім цього, Вейхай – один із найвідоміших китайських туристичних центрів. Не тільки завдяки своїм мальовничим пейзажам (гори та океан), а й завдяки безпечності довкілля. За кліматом і температурними показниками Вейхай дуже подібний до Києва: літо – не надто спекотне, зими – не дуже суворі.

У масштабах провінції Шаньдун місто має найчистіше повітря. Річ у тім, що 46% площі Вейхаю займають ліси (цілі соснові масиви в межах міста) і парки. 60% берегової лінії існує у первісному, ще не порушеному людиною вигляді та перебуває під охороною держави – як природний заповідник. Ще 2004 року ООН визнала Вейхай одним із міст з умовами, найсприятливішими для проживання людини. У 2016 році китайський уряд нагородив Вейхай відповідною премією – з таким само формулюванням.

Велику увагу в місті приділяють не тільки збереженню довкілля, а й питанням санітарної гігієни (зокрема, в напрямі перероблення відходів, оброблення води). Вейхай є також лауреатом окремої премії – як «місто високої культури». А нині його промислово-економічний потенціал залучення висококваліфікованих фахівців із-за кордону. В планах міської влади – спорудження своєрідного Академічного містечка (або ж містечка інновацій і підприємництва) для науково-дослідної діяльності, в якому замешкають китайські та запрошені спеціалісти. Містечко простягатиметься вздовж узбережжя – між океаном і сосновим лісом – на відстань 10 км. Влада міста запевняє, що зробить усе можливе, аби фахівці, які там оселяться, були забезпечені максимально комфортними умовами для реалізації власного інтелектуального потенціалу. Житло, користування офісними та робочими приміщеннями надаватимуться безкоштовно. Передбачаються й інші форми співпраці з зарубіжними науковцями, зокрема дистанційна.


Повернутися назад