Головна > Черкаси та область / Економіка > ДП «Златодар» у новому маркетинговому сезоні планує прийняти на зберігання 100 тис. тон зернових

ДП «Златодар» у новому маркетинговому сезоні планує прийняти на зберігання 100 тис. тон зернових


14-06-2018, 14:14. Розмістив: Віктор Мельник

ДП «Златодар» (входить в систему Держрезерву України та знаходиться в місті Золотоноша Черкаської області) у новому маркетинговому сезоні планує прийняти на зберігання 100 тис. тон зернових. Потужності підприємства до нового маркетингового сезону готові та повністю відкриті до активної співпраці з зернотрейдерами, фермерами та іншими поклажодавцями. Про це заявив генеральний директор підприємства Валерій Буркацький в ході виїзної наради з керівниками агропідприємств Держрезерву, яка відбулася 8 червня на ДП «Златодар», м. Золотоноша.

Чистий прибуток ДП «Златодар» (входить в систему держрезерву України), що знаходиться в місті Золотоноша Черкаської області, склав 393 тисячі гривень. Такий результат підприємство отримало за підсумками роботи в першому кварталі поточного року.

За словами очільника ДП «Златодар», запланований результат нового маркетингового сезону дещо перевищить показники прийнятого на зберігання зерна у поточному. 

«Намагаємось давати лад всьому, адже завжди приємно, окрім фінансових показників, приміром, проходитися таким чистим двором, – прокоментував директор «Златодару» Валерій Буркацький. – А загалом, ми вже довели, що здатні працювати у стабільному режимі,  активно розвиваємось і зупинятись на досягнутих результатах точно не збираємось. Ми продовжуємо вкладати кошти у модернізацію власних потужностей, маємо можливість виплачувати достойну зарплату, сплачувати податки у державну скарбницю».

 Як наголосив під час заходу Голова Державного агентства резерву України Вадим Мосійчук, місце для наради обрано не випадково, адже ДП «Златодар» є лідером нинішнього сезону серед підприємств системи Держрезерву за обсягами приймання. Так, у 2017/2018 маркетинговому році «Златодар» прийняв понад 90 тис. тон зернових.

Загалом, цьогоріч,  за словами очільника Держрезерву, агропотужності системи планують прийняти понад 600 тис. тон зернових. 

«Цього року в Україні очікують врожай зернових на рівні понад 60 млн. тон. І хоч гаряча пора жнив ще не розпочалась, ми активно готуємось приймати зібране зерно на зберігання. Нині тривають останні приготування наших агропідприємств до нового маркетингового сезону», – зауважив Вадим Мосійчук.

Слід зазначити, що ДП «Златодар» має підтримку й з боку місцевої влади — як міської ради, РДА, так і облдерж¬адміністрації. Зокрема, участь в нараді взяли перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Денисенко та перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль.

«Збільшення потужностей, нарощення виробництва, ліквідація боргових зобов’язань, активне налагодження співпраці з сільгоспвиробниками області – ось тенденції роботи одного з потужних нині на Черкащині хлібоприймальних підприємств ДП «Златодар», – зазначив під час зустрічі Віталій Коваль. – Така системна діяльність сприяє суцільному розвитку промислової діяльності в регіоні».

Нагадаємо, вже з липня поточного року державні підприємства системи Держрезерву розпочнуть прийом зерна. Тому актуальним є перегляд тарифної політики, а також планів щодо освіження зерна Держрезерву. Учасники наради також розглянули особливості закупівлі зерна Державним резервом та готовність державних підприємств до зберігання. Окремим питанням  розглядався й поточний стан справ щодо створення ДП «Агрорезерв».

Довідково. ДП «Златодар» - одне з найстаріших підприємств Черкаського регіону та системи держрезерву України. Його історія починається у 1904 році. З січня 2001 року Золотоніський комбінат хлібопродуктів входить до системи Державного матеріального резерву України. В грудні 2003 року Золотоніський комбінат хлібопродуктів перейменовано в державне підприємство «Златодар», до складу якого увійшов Іваньківський цукровий завод потужністю 1500 тон переробки цукрових буряків за добу. На сьогоднішній день ДП «Златодар» – одне з найпотужніших підприємств системи Державного агентства резерву України. Територія комбінату – 27 га, зернова місткість – 97,4 тис. тон, в т.ч. елеватор – 33,1 тис. тон. До складу комбінату входить Пальмірське підзвітне хлібоприймальне підприємство з місткістю для зерна 36,5 тис. тон. Комбінат виконує весь комплекс операцій з зерном : його приймання від виробника, очищення від домішок з доведенням до відповідних кондицій, сушіння, зберігання та відвантаження споживачеві. Загальна потужність зерносушарок - 226 планових тон на годину. Наприкінці 2017 року підприємство запустило сонячну електростанцію загальною потужністю -  7,5 тис. кВт*год в місяць або майже 89 тис. кВт*год  електроенергії на рік.


Повернутися назад