Головна > Будівництво та ремонт > Сучасна кухня: яка вона

Сучасна кухня: яка вона


4-09-2020, 14:22. Розмістив: Тетяна Стеценко

Кухонна зона завжди виконувала багато функцій – це і приготування їжі, сімейний відпочинок, прийом гостей. Тому кухня  завжди повинна бути територією комфорту, тобто великою, світлою, просторою, зручною для роботи і спілкування. Але доволі часто люди стикаються з проблемою обмеження вільного простору, тому наразі в інтер'єрах житлових приміщень переважають відкриті простори – студії.

Кухонна зона

Подібне рішення оправдано. Але в будь-якому випадку вибір меблів і їхнього стилю має вирішальне значення. Дизайнерський проєкт кухні переслідує одну мету – зробити життя мешканців комфортним. Створення сучасного дизайну меблів вищого ґатунку – це інтеграція кухонного обладнання і меблів. Вибраний матеріал меблів, колір, оздоблення, зручне розміщення кухонних аксесуарів  − все повинно гармоніювати. Основний шлях до  такого результату - кухні на замовлення у Києві. Дивіться переваги такого замовлення на сайті українського виробника «Мебель GREEN».

Проєктування кухні: головні напрямки на 2020-2021 рік

Стиль життя сучасної людини все більше тяжіє до правильного і здорового режиму дня і харчування, чому приділяється чимало сил і часу. Тому, і дизайн інтер'єру кухні будь –то класичний, хай-тек, мінімалізм, прованс, лофт цілком повинен цьому відповідати і враховувати всі потреби, починаючи зі меблевого гарнітуру, smart кухонних приладів, закінчуючи обробкою. Важливо пам'ятати, що дизайнерські меблі  - це:

  • максимальна функціональність,  місткість, зручність;
  • перевага натуральних матеріалів, екологічність;
  • внесення гармонії в загальну атмосферу житла.

В кухонній моді цього року переважає мінімалізм, і головним трендом є кухні світлих відтінків без яскравих акцентів.  У дизайні маленької кухні краще підібрати лаконічні  меблі-трансформер. Мода також передбачає відмову від типово кухонних поверхонь на кшталт кахельного фартуха або білих глянцевих фасадів на користь дерева, натурального каменю і таких матеріалів, які можна побачити у вітальні чи коридорі.  Відзначається великий попит на вбудовані шкафи, непомітні аксесуари, надійно заховані прилади, як от робочі поверхні, що маскуються з допомогою розсувних стільниць. Бажано, щоб гарнітур і техніка максимально мімікрували під інтер'єр інших житлових зон. Також користуються популярністю розумні меблі і техніка: наприклад автоматизована витяжка, що реагує на інтенсивність запахів, раковина з подрібнювачем відходів, органайзер сипучих продуктів. Більшість виробників передбачають стелажі з можливістю встановити на полицях «теплицю» для пророщування пшениці і ароматних трав.

Проєктування кухні

Детальніше про матеріали

Зазвичай корпус навісної і підлогової шафи виготовляють  із ДСП, ЛДСП задню стінку роблять із ДВП. ДСП  - це стружка не дуже цінних порід дерев. До неї додається синтетична смола, і сировина пресується з використанням високих температур. Для виготовлення ДВП теж використовують гарячий прес, але в основу сировини входить деревна стружка, пил, синтетичні полімери, парафін. ДВП міцніше за ДСП, тому й ставлять її на задню стінку гарнітура. Ламіновану ДСП для каркасів використовують  майже всі виробники кухонь. Вона  відрізняється хорошою щільністю матеріалу, якістю плівки, надійністю закриття крайок.

Фасад – це своєрідне обличчя кухні, тому часто  наперед встановлюють гарний, натуральний і  екологічний масив дерева твердих порід.  Найкращим матеріалом традиційно вважається дуб, ясень, бук. Дизайнери кухонь рекомендують поєднувати дерево з бетоном, а метал - з мармуром, міксують кілька порід каменю в одному гарнітурі. Але такий матеріал занадто дорогий.

Найпопулярнішим матеріалом на ринку для фасадів, як вважають фахівці, є МДФ. Співвідношення якості, практичності та  ціни стовідсоткове. Ця плита теж виготовляється методом гарячого пресування, але тирса береться більш дрібніша, ніж у ДСП. Кухні із МДФ  не такі примхливі у догляді та і коштують дешевше натурального масиву. Вони міцніше за ДСП і  екологічніше, ніж ЛДСП. Фасади з МДФ бувають ламіновані, шпоновані, фарбовані. Вибір за вами.


Повернутися назад