Головна > У світі / Політика > Михайло Федоров на Генасамблеї ООН: Наша мета – створити цифрову державу, де кожен громадянин отримає рівні можливості

Михайло Федоров на Генасамблеї ООН: Наша мета – створити цифрову державу, де кожен громадянин отримає рівні можливості


29-04-2021, 12:03. Розмістив: Віктор Мельник

Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України виступив на Генасамблеї ООН та взяв участь у тематичній дискусії високого рівня на тему “Підходи усього суспільства до припинення розриву в цифровій сфері”. Він розповів про те, що Мінцифри працює не лише над розвитком онлайн-сервісів, а й над забезпеченням рівного доступу до технологій для всіх українців.

цифрова держава Україна Дія

Наша мета – щоб цифрові можливості були максимально доступними для всіх груп населення, зокрема людей з інвалідністю, людей старшого віку, молоді, молодих батьків.

Цифровізація є пріоритетом Уряду для нашої країни у всіх сферах. Наша ціль – створити успішну цифрову державу, в якій кожен громадянин України отримає рівні можливості. Ми провели комплексне дослідження щодо феномену цифрового розриву. Результати показали, що брак доступу до цифрових технологій та відсутність базових цифрових навичок є ключовими факторами поглиблення цифрового розриву”, – заявив Михайло Федоров.

Він відзначив, що серед основних кроків до розв'язання цієї проблеми – забезпечення доступу до швидкісного інтернету. Ми створюємо цифрові сервіси для українців, але нам також потрібно зробити так, щоб ними могли користуватися по всій країні. Ось, чому однією з наших цілей є забезпечення доступу до швидкісного інтернету для 95% громадян.

Крім того, важливим є розвиток цифрових навичок серед населення — для цього ми запустили проект Дія.Цифрова освіта. Тут доступні понад 50 освітніх серіалів. На сьогодні 53% українців не володіють базовими цифровими навичками. Саме тому важливо виправляти цю ситуацію.

Іншим важливим пріоритетом Мінцифри є розробка Стратегії з питання цифрової безбар’єрності. Ми хочемо створити безбар’єрний простір для кожного та подолати цифровий розрив. Це і люди старшого віку, люди з інвалідністю, люди, що живуть за межею бідності; молодь, що проживає на тимчасово окупованих територіях; етнічні меншини та інші.

Представники урядів Фінляндії, Бразилії, Казахстану, Індії тощо також взяли участь у панелі. Поділилися досвідом своїх країн щодо подолання цифрового розриву серед населення відповідно до Цілей сталого розвитку. Загалом було проведено три панельні дискусії та пленарне засідання високого рівня, у яких взяли участь представники держав-членів ООН, експерти у сфері технологій та телекомунікацій і громадянського суспільства.

Михайло Федоров під час виступу також наголосив на важливості співпраці країн для ефективного спільного розв'язання цієї проблеми: “Сподіваюсь, що сьогодні країни зможуть знайти спільні точки для співпраці та кооперації, щоб розробити нові ефективні інструменти для припинення розриву в цифровій сфері. Україна зі свого боку робить все для того, щоб подолати цифровий розрив та забезпечити рівний доступ до технологій для всіх громадян”.


Повернутися назад