Головна > Технології / Будівництво та ремонт > Використання систем радіокерування для мостових кранів

Використання систем радіокерування для мостових кранів


19-05-2023, 16:01. Розмістив: Дмитро Бойко

Останніми роками традиційні методи управління мостовими кранами (з кабіни чи за допомогою провідних пультів) на багатьох вітчизняних підприємствах дедалі частіше замінюються бездротовими системами дистанційного радіокерування. І це цілком виправдано, адже така новація в більшості випадків приносить беззаперечну користь: підвищується швидкість та ефективність підйомно-транспортних робіт (особливо це актуально при інтенсивній експлуатації кранів), а також підвищується рівень безпеки під час роботи з кранами.

Слід зазначити, що метод управління з кранової кабіни досить ефективний, проте при цьому, крім оператора-кранівника, потрібно задіяти, як мінімум, одного працівника, який виконуватиме обов'язки стропальника (закріплювати та відкріплювати вантажі). Крім того, такий робітник повинен спостерігати за обстановкою на робочому майданчику та за переміщуваним вантажем – і в разі необхідності спрямовувати дії кранівника за допомогою жестів або словесних команд.

У разі використання підвісного провідного пульта керування у більшості випадків ці проблеми відпадають. Адже в такому випадку оператор фізично знаходиться на підлозі – він може самостійно відкріплювати та відкріплювати вантаж, а також спостерігати за вантажем, прямуючи безпосередньо за ним. Однак таке переміщення оператора услід за вантажем по цеху (або складу) може призвести до інших проблем – у нього збільшується ризик спіткнутися та впасти або провід може зачепитися за будь-яку перешкоду.

Тому, як правило, кранівнику, який тримає в руках провідний пульт, доводиться рухатися досить обережно і повільно, що знижує швидкість переміщення вантажу, а отже, й ефективність підйомно-транспортних робіт. Однак усі ці недоліки усуваються, якщо перевести мостовий кран на дистанційне радіоуправління. Тоді оператор може без проблем виконувати обов'язки стропальника і спостерігати за переміщуваним вантажем із будь-якої найбільш зручної для нього точки.

Точність позиціонування вантажу також підвищується, оскільки бездротове радіокерування краном дозволяє оператору наближатися до вантажу, перебуваючи на безпечній відстані. Особливо це важливо при роботі з дуже важкими і великогабаритними вантажами – оператор завжди може знаходитися поза зоною можливого падіння транспортуємого вантажу.

Слід зазначити, що переведення кранів на дистанційне радіоуправління з підлоги можуть виконувати лише спеціалізовані підприємства, які мають відповідні дозволи від державних органів у сфері промислової безпеки та охорони праці. Зокрема, великий досвід у виконанні таких робіт з модернізації кранів мають фахівці флагмана українського кранобудування – Київського заводу підіймально-транспортного обладнання.

Дізнатися про актуальну вартість переведення крана на радіоуправління можна на заводському сайті Київського завода ПТО.


Повернутися назад