Головна > Україна / Суспільство / Фото > Не на передовій, але і не вдома: де і як зараз живе батальйон “Черкаси” (фото)

Не на передовій, але і не вдома: де і як зараз живе батальйон “Черкаси” (фото)


19-01-2015, 18:00. Розмістив: Сергій Корнелюк

Бійці з батальйону “Черкаси”, який нині перейменований у 14-ий мотопіхотний батальйон, нині перебувають у Запорізькій області. Хлопці розселені по старих непридатних для життя хатах, і їх ще й досі не відпускають на ротацію.

Про це в коментарі “Про все” розповів боєць батальйону, який попросив не називати його ім’я. h

Бійці нині не на передовій, але і не вдома. В зоні АТО вони були понад сто діб.

– З передової нас начебто вивезли на ротацію та на відновлення батальйону, що передбачає собою відновлення психологічного та морального стану. Але нас вивели не в Черкаську область, а в села Запорізької області. Ми живемо по старих закинутих хатах. Нам сказали, що ми здамо зброю і будемо їздити у відпустки, а частина людей лишиться тут охороняти техніку.

Але, за словами бійця, ротація та відпустка – зовсім різні речі. Передусім ротація передбачає 45 днів відновлення, а відпуска – значно коротша.

У таких розвалинах нині живуть черкаські бійці

– Люди із сіл нам допомагають, але ж ми думали, що всім батальйоном приїдемо в Черкаси. Тут навіть лікувальних закладів немає, а хлопцям треба підлікуватися. Ми в зоні АТО жили краще, ніж доводиться жити тепер тут. Там у нас були палатки, але окопувалися та готувалися вони ще весною. Та питання навіть не в тому, де ми зараз живемо, адже ми маємо буржуйки, а в тому, чому нас на ротацію не відпускають? Ми б навіть власним коштом поїхали до Черкас. Невже у нас немає військових частин, де можна було б поставити техніку? – не розуміють такого ставлення до себе черкаські захисники.

Боєць підозрює, що на повну ротацію їх не відпускають через те, що вони один з найобстріляниших батальйонів і добре знають, як треба воювати.

Водночас хлопці не знають до якої бригади нині належить їхній 14-ий батальйон.

– У цей батальйон нас перевели всіх одним наказом. Але не зрозуміло й досі до якої бригади ми прикомандирувані.

Не на передовій, але і не вдома: де і як зараз живе батальйон “Черкаси” (фото) Не на передовій, але і не вдома: де і як зараз живе батальйон “Черкаси” (фото) Не на передовій, але і не вдома: де і як зараз живе батальйон “Черкаси” (фото)

Батальйон тероборони «Черкаси» змінив місце дислокації. Нині вони не знаходяться на передовій, в зоні АТО. На сьогодні відповідно будуть надаватися відпустки військовослужбовцям. Про це під час прес-конференції повідомив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, – пише “Вечірка”.

Він також додав, що спілкуючись телефоном із командиром батальйону, а він уже не є батальйоном тероборони, він змінив функціональність (нині черкащани служать у складі 14-ого мотопіхотного батальйону).

– Я запитував, які існують проблеми, аби ми допомогли з боку області нашим військовослужбовцям, перелік проблем буде надано й ми будемо допомагати, – прообіцяв голова області.

– Вам відомо про те, що їх розмістили в місті у будинках, у яких немає ні вікон, ні дверей, ні опалення фактично на вулиці, як скотину, вибачте? – звернулася до Юрія Ткаченка волонтер ГО «Самооборона Майдан»у Альона Каїрцева. – Хлопців, які п’ять місяців перебували на передовій… Їх розмістили в жахливих просто умовах. Є фото, є відео і командуванню на сьогоднішній день, як мені відомо, просто начхать. Хлопцям говорять: «вас у відпустки відправлять, почекайте». А на сьогодні що хочете, те й робіть. Якщо бажаєте, можете йти до місцевого населення з автоматами і просить, що вони їх до себе прийняли.

Альона запитала Юрія Ткаченка, чи може він вплинути на ситуацію, на що той відповів:

- Я, як голова ОДА, не впливаю на ситуацію і це було чітко зазначено на нараді в Міністерстві оборони, адже це військовослужбовці, підпорядковані не голові ОДА, а по лінії Міноборони. Ми можемо надавати тільки допомогу, аби було комфортно нашим військовослужбовцям. Впливати на розміщення, ротацію або переміщення ми не можемо. Але допомагати – це наш обов’язок. І ми це будемо робити.


Повернутися назад