Головна > Україна / Авто > Як «оновити» своє старе авто

Як «оновити» своє старе авто


3-02-2015, 18:37. Розмістив: Віктор Мельник

автосервісНадати бувшій у використанні машині новий вид допоможе полірування поверхні кузова і ретельна чистка салону.

Умови їзди по українських дорогах є дуже важкими для будь-якого автомобіля. Так, брудні і розбиті дороги залишають на кузові шрами від піску і дрібних камінчиків, практично завжди з'являються сліди від помилок при парковці - все це додає автомобілю неохайний (старий) вигляд, хоча технічно він абсолютно справний.

Не легше і салону: після кожної зими залишається мінімум 3-4 плями на сидушках і сліди бруду на підлозі. А якщо автомобіліст в машині ще й п'є каву і приймає їжу (наприклад, з фастфудів), то гарантовано в салоні залишаються ще й незмивні жирні плями. Також моторошно виглядають і колеса: навіть дорогі диски «пескоструем» за 2-3 сезону.

Полірування кузова

Як би дбайливо не ставився водій до свого авто, старіння лакофарбного покриття не уникнути. При мийці в поганих умовах по кузову розмазується бруд, пил і пісок, що потрапляють на покриття, мають абразивну дію, впливають на його стан і час від часу випадають кислотні опади, а також зустрічаються на дорогах сіль і різні реагенти. Результат: мікротріщини і дефекти, через які на метал потрапляють агресивні речовини, що викликають корозію.

Вирішується проблема проведенням приблизно раз на 1,5-2 роки процесу полірування. Майстер за допомогою абразивної пасти і шлифмашинки (використовуючи кола різних видів) видаляє з кузова неглибокі подряпини, потертості і помутніння: шар лаку і фарби зменшується лише на 2-4 мікрометра (0,002-0,004 мм).

Після видалення дрібних пошкоджень радимо замовити послугу з захисного полірування. За допомогою шліфмашинки зі спеціальною насадкою на кузов наноситься особливий полірувальний матеріал, який, взаємодіючи з фарбою на молекулярному рівні, утворює захисний шар кузова. Після такого полірування автомобіля менше брудниться, легше миється, зовні виглядає новим. А ймовірність корозії знижується в рази. З особистого досвіду додамо, що малопомітний «шрам» (до 5 мм) можна усунути своїми силами - за допомогою лаку для нігтів відповідного кольору.

Антигравійна плівка

Якщо відразу після покупки витратити 1,5-5 тис. грн. (залежно від авто), то дрібних пошкоджень кузова можна і зовсім уникнути: на багатьох СТО пропонують послугу по покриттю машини антигравійної плівкою. При попаданні в неї каменю енергія удару розсіюється в сторони від місця удару, таким спосіб автомобіль охороняється не тільки від відколів, але і від дрібних вм'ятин. Захисна плівка, при необхідності, легко знімається, не залишаючи слідів на лаку - навіть після кількох років експлуатації автомобіля поверхня залишається точно такою же, як і після покупки. Правда, якщо удар досить сильний (наприклад, при зіткненні з іншим авто), плівка пошкоджується точно так само, як і фарба.

Не обов'язково покривати плівкою весь автомобіль - можна обмежитися наклеюванням лише на найбільш вразливі місця. Найчастіше страждають від дрібних каменів: капот (для захисту на передню частину капота клеїться смуга шириною близько 40 см), передній бампер, крила і дзеркала заднього виду.

Відзначимо, що можна замовити собі плівку будь-якого відтінку і з будь-яким малюнком (головне, щоб колір відповідав техпаспорту), наприклад, зараз дуже модно перетворювати за допомогою плівки колір металік в матову поверхню.

Салон автомобіля після кількох років експлуатації страждає навіть більше, ніж зовнішнє покриття. Адже якщо зовні машину приблизно раз на тиждень регулярно миють, то всередині лише пилососять, та й то, не частіше ніж раз на місяць (зазвичай на це просто немає часу). Але салон - той простір, в якому ми сидимо, жуємо, п'ємо, перевозимо і, відповідно, затираємо, розливаємо, бруднимо ... Приблизно через 2-3 роки після покупки автомобіля водій розуміє, що пора «щось вирішувати».

Чистка салону своїми силами

Більшість водіїв воліють купити хімзасоби і вирішити питання самотужки. Перевага такого підходу - мінімальні витрати. Так, ганчірочка з мікрофібри коштує 50 грн., а балон із засобом для очищення плям - до 100 грн. Дамо кілька порад з особистого досвіду.

Звичайний салон. Крісла (з тканини) потрібно спочатку добре пропилососити - інакше бруд не піде, а лише розмажеться, і змити його потім буде складніше. Найкраще - використовувати паровий або миючий пилосос (якщо є).

Шкіряний салон. Шкіра або вініл чистяться також за допомогою спецзасобів, але в ряді випадків звичайна вода з милом справляється ефективно - проведіть порівняльний експеримент на невеликій ділянці поверхні. Після миття шкіру і вініл потрібно відразу протерти сухою ганчіркою. Після можна нанести на шкіру кондиціонер - він захистить її від вигорання і тріщин.

Скла. Їх теж миють за допомогою хімії. Однак, якщо скла затоновані, хімією можна зіпсувати плівку. В цьому випадку краще використовувати народний спосіб: помити скла мильною водою, потім чистою водою, а завершити процес протиранням за допомогою газетного паперу.

Хімчистка на СТО

Хімчистка своїми силами - тимчасове рішення. У прихованих порожнинах завжди залишаються пил і бруд, які поширюються по всьому салону. В результаті - алергічна реакція на пил та неприємні запахи.

Вирішувати проблему радимо комплексно і за допомогою професіоналів - ніякі хімзасоби і ганчірки не замінять чистку, зроблену за допомогою спецобладнання і по техпроцесу. Наприклад, для повного очищення на СТО іноді навіть знімають сидіння і задній диван.

Відновлення фар

Зазвичай вже на четвертому році активної їзди по українських дорогах ефективність світла фар сильно падає, а заміна лампочок на більш потужні не допомагає. Причина - від постійного попадання пилу помутніла пластмасова поверхню фари. Її можна замінити ($ 100- $ 300), а можна і замовити на СТО відновлення (приблизно 150 грн. За кожну фару).

Зазначимо, що це досить складний процес, який передбачає наявність великого досвіду проведення подібних робіт, спеціальних інструментів і витратних матеріалів - своїми силами цю процедуру не зробиш.

Сам процес зазвичай не займає більше 3 годин і полягає в обробці пластика спеціальними абразивними пастами до появи прозорості. Цікаво, що зазвичай для проведення цього виду робіт фари навіть не знімають з автомобілі (але, якщо це нескладно, краще їх зняти - а раптом рука майстра диригент і зачепить фарбу на капоті?).

В результаті полірування фари набувають прозорість, зовнішній вигляд радує око, світло фар стає розмитим, набуває правильну геометрію і нормальну яскравість, значно поліпшується освітлення дороги, знижується втома очей при їзді в нічний час.

Але якщо на фарі вже є глибокі тріщини і поліруванням проблему вирішити неможливо - таку деталь потрібно замінити. Непоганий спосіб для економії - купити оптику на авторозборці (там її віддають за 30% від ціни нової деталі).

Оновлення колісних дисків

Після тримісячного зимового «купання» в сольових розчинах на наших дорогах колісні диски виглядають неабияк потертими. Якщо їх зовнішній вигляд для вас важливий, рекомендуємо замовити послугу з порошкового фарбування дисків. Спочатку колесо очищають за допомогою песко- або дробоструминної обробки, потім знежирюють і наносять ґрунтовий шар. Після ґрунтовки на поверхню диска наносять шар фарби, яку закріплюють за допомогою термообробки в печі полімеризації. Відповідно, якщо на СТО немає такого обладнання, або вони не фарбують за описаним техпроцесу, або пропонують просто «задути» диск фарбою з балончика - від послуг таких майстрів краще відмовитися, тому як фарба злізе вже через три дні. А ось правильно виконане порошкове фарбування забезпечує утворення удароміцного антикорозійного покриття, розраховане на роботу в температурному діапазоні від -60 до +150 градусів Цельсія (фарба практично не стирається).

Додамо, що водій може вибрати фарбу будь-якого кольору веселки і відтінку - ефектний вигляд автомобіля гарантовано! Наприклад, зараз в моді колеса, пофарбовані в білий, чорний і червоні кольори.


Повернутися назад