Головна > Черкаси та область / Головне / Суспільство > Канівський депутат написав відкритого листа нардепу Голубу

Канівський депутат написав відкритого листа нардепу Голубу


23-02-2015, 12:40. Розмістив: Тетяна Стеценко

Про це пише місцева газета Дніпрова зірка та публікує текст звернення:

Народному депутату України VIII скликання Голубу В. В.

Шановний пане Владиславе! 25 грудня 2014 року в місцевій газеті "Дніпрова Зірка" прочитав Ваше інтерв'ю. Цікаве з огляду на журналістську викладку, але з великими і водночас сумнівними перспективами щодо виконання напрямків роботи, з якими Ви визначилися у Вашому виборчому окрузі.

Абзац 4 Вашого інтерв'ю: "Необхідно ремонтувати дороги…". Які - державної чи комунальної власності? Якщо державні - то конкретно де? За який рахунок? І з яким терміном виконання? Якщо комунальні (а їх протяжність у нас складає більше 500 км), то знову таки - в якому селі й за які фінансові ресурси? Для довідки: на 2015 рік ні в Держбюджеті, ані в місцевих бюджетах коштів на ремонт не передбачено!

Абзац 5 Вашого інтерв'ю: "Канів - робота перевізників, які відмовились від частини маршрутів…". У м.Канів проблем з пасажирськими перевезеннями громадським транспортом немає. Проте села району обслуговуються вкрай незадовільно (нерегулярно), а в деякі села автобуси не заходять по 2-3 тижні. У Вашому інтерв'ю немає жодного слова про те, як Ви плануєте допомогти (і кому) з вирішенням цієї проблеми (хоча, судячи з досвіду роботи нардепів у Вінницькій області, є 3-5 варіантів вирішення цієї проблеми).

У цьому ж абзаці 5 Ви констатуєте стан незабезпечення питною водою окремих сіл району. Знову - чиста констатація фактів, проблеми загалом. А де шляхи вирішення цієї проблеми? До речі, із 32 сіл Канівського району (Вашого округу) 19 мають цю проблему. Кошти в місцевих бюджетах на будів-ництво водогонів у 2015 р. не передбачені.

У цьому ж абзаці 5 Ви констатуєте наявність проблем у лікарні (не конкретизувавши, де саме - в Канівській ЦРЛ чи в Канівському закладі "Центр надання первинної медико-санітарної допомоги"). А проблем дійсно виникло багато із прийняттям Державного бюджету на 2015 рік, згідно з яким контрольні показники фінансування закладів охорони здоров'я на 2015 рік (на рівні району) зменшилися на 18-20%, водночас фінансові витрати на комунальні послуги, закупівлю медикаментів, оплату енергоносіїв збільшилися на 40-60%. Таким чином, проблема недофінансування закладів охорони здоров'я в нашому районі становитиме до 60%! Але знову ж - не конкретизується, які саме заходи, проекти можна впровадити для покращення стану охорони здоров'я, - як це роблять, наприклад, нардепи на Львівщині.

У цьому ж абзаці 5 Ви констатуєте факти відходів від виробничої діяльності підприємств ТМ "Наша ряба" та перспективу "…будівництва заводу по переробці відходів виробництва…". До відома: промислові підприємства ТМ "Наша ряба" (за довідкою департаменту охорони навколишнього середовища Черкаської облдержадміністрації) мають найменші відходи виробництва, які залишаються без вторинної переробки або її використання; відходи фабрики - кістки переробляються на кісткове борошно, відходи курячого посліду - утилізуються і переробляються на органічне добриво, за яким щорічно стоїть черга на його придбання). Виникає запитання: який потрібен переробний завод і що він буде переробляти? Для довідки: Черкаська облдержадміністрація підписала протокол намірів про будівництво сміттєпереробного заводу в Черкаському або Смілянському районах із зоною обслуговування 60 км і потужністю, розрахованою на обслуговування Черкаського, Золотоніського, Канівського районів, міст Черкаси, Канів, Сміла).

У Вашому інтерв'ю зовсім відсутні плани щодо підготовки законопроектів (основна робота нардепа), тематика яких безпосередньо стосувалася б Вашого округу, проблем сіл і міст Черкащини.

Таким чином, проаналізувавши заплановані напрямки Вашої роботи у виборчому окрузі, пропоную підійти до цього питання більш зважено й конкретно - особливо в плані реальності залучення джерел фінансування та часової перспективи їх використання.

Сільські громади району чекають конкретних пропозицій у вирішенні нинішніх проблем: забезпечення питною водою, стабільного автобусно-пасажирського обслуговування, ремонту шкіл та переведення їх опалення на альтернативні джерела, ремонти доріг між селами. До речі, в м.Канів та селах району нараховується близько 45 тис. жителів, але до цього часу відсутня громадська приймальня народного депутата України Голуба В. В.

Прошу врахувати наші зауваження й спільно з активом району в подальшому планувати питання підтримки й розвитку територіальних громад Канівщини.

З повагою - Микола Фесенко, депутат Канівської районної ради


Повернутися назад