Головна > Черкаси та область / Суспільство > У Черкасах сім’ї військових живуть у зруйнованому гуртожитку (відео)

У Черкасах сім’ї військових живуть у зруйнованому гуртожитку (відео)


18-03-2015, 21:30. Розмістив: Сергій Корнелюк

ванна у гуртожиткуРоками без гарячої води, з прогнившою каналізацією та стінами, які руйнуються. У таких умовах живуть військовослужбовці на території розформованої частини в центрі Черкас. Військове містечко досі перебуває на балансі Міноборони. Та ось тільки піклуватися про нього військове керівництво не поспішає, інформують Подробности.

Уже десять років Тетяна ходить цією дорогою додому – через всю територію розформованої військової частини. Будинок – це кімната в старій армійській казармі. Тетяна – дружина військового. Кімнату колись отримав чоловік – як тимчасове службове житло.

Перспектив у сім’ї Натальченко на нове житло немає. А за ці 22 квадрата, плюс комунальні послуги – викладає майже тисячу гривень.

“Ми намагаємося платити за комунальні послуги, хоч як би нам не важко, людина постійно в АТО. Треба і сумки приготувати і їжу, і обувку передати, тому що постійно рветься. Але ціна дуже складна”, – говорить Тетяна Натальченко, дружина військовослужбовця.

У казармах покинутого військового містечка, в самому центрі Черкас, мешкають майже 250 осіб. Половина – сім’ї колишніх або діючих військовослужбовців. Умови проживання – спартанські. Будівля руйнується, комунікації не працюють, гарячої води не бачили кілька років.

Мешканці й самі готові зробити ремонт, але все це господарство – досі перебуває на балансі Міноборони. А значить – приватизувати житло теж не можуть.

“Ми хочемо, щоб нам його повністю віддали, щоб ми його приватизували і самі тоді ремонтували, самі найняли б коменданта і бухгалтера в одній особі і платили їм зарплату”, – каже Алла, дружина військовослужбовця.

Плату за кімнати і комуналку люди перераховують квартирно-експлуатаційному відділу Міністерства оборони. Саме ця структура і повинна обслуговувати містечко. От тільки пояснити толком – чому тарифи зросли, а ніякий ремонт не робиться – комендант не змогла. При цьому, прозоро натякнула – мовляв, у мешканців борги. Майже на 100 тисяч гривень.

“Тут ремонти не робити 20 років, а я тільки рік на посаді. Тут 20 років нічого не робилося, а як ви вважаєте, за рік можна зробити всі ремонти?”, – каже Таїсія Кононенко, комендант черкаського відділу квартирно-експлуатаційного міністерства оборони України .

Чиновники Міноборони вже не раз приїжджали в містечко з перевірками. Ходили, дивилися, але все залишалося як і раніше. Ми звернулися до Міністерства з офіційним запитом.

У відповідь – прислали довідку з деякою “додатковою інформацією”. У документі визнають – ремонт необхідний. І навіть прописали суму – приблизно 300 тисяч гривень. От тільки коли приступлять до робіт – не уточнюють.


Повернутися назад