Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України > До голови Апеляційного суду області навідався столичний Автомайдан

До голови Апеляційного суду області навідався столичний Автомайдан


31-03-2015, 19:55. Розмістив: Сергій Корнелюк

Столичний "Автомайдан" сьогодні завітав до Черкас, щоб втрутитися у суддівський скандал, що розгорівся у стінах Апеляційного суду Черкаської області.

Нагадаємо, суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко заявив про систематичний тиск на нього з боку керівництва суду. За його словами, голова суду Володимир Бабенко погрожував судді, який наприкінці 2013 року відмовився виселяти вчителя з гуртожитку за позовом "Азоту", мотивуючи тим, що ПАТ "Азот" надасть суду для святкування дня суду безкоштовно приміщення Палацу дружби народів. Аудіозапис розмови голови суду із Бондаренком потрапив у мережу, пишуть Новини Черкащини.

Водночас Володимир Бабенко назвав звинувачення з боку свого колеги брехнею, яку він розповсюджує з метою захопити владу в колективі. Також він додав, що "сумнівається в адекватності" судді Бондаренка, який нібито постійно провокує конфлікти.

Щоб втрутитися в ситуацію із тиском на суддю, автомайданівці приїхали до черкаського Будинку правосуддя.

– Ми вважаємо, що корупція зосереджується саме в судах. Останнє соціологічне опитування свідчить про те, що рівень довіри українців до судів приблизно на тому ж рівні, що й довіра українців до російських ЗМІ. Це неспроста. Усі добре знають, що за гроші можна купити будь-яке рішення суду, – заявив один із лідерів київського "Автомайдану" Сергій Хаджинов. – Ми знаємо, що це кругова порука, коли голова суду викликає суддю і намагається змусити вплинути на прийняття ним рішень, які вигідні черкаському "Азоту". Тому ми приїхали з Києва, щоб запитати в пана Бабенка, чи правда те, про що йдеться в аудіозаписі і чи правда, що він чинив тиск на суддів під час Євромайдану.

За словами юриста київського "Автомайдану" Романа Маселка, пройшов майже рік після Майдану, але жодних змін у судовій системі не відбулося.

– Ті люди, які виносили неправомірні рішення, продовжують займати свої посади і вершити "кривосуддя". Зокрема в Апеляційному суді Черкаської області є щонайменше четверо суддів, які приймали рішення про відмову в скасуванні запобіжних заходів у вигляді арешту. Тобто тих активістів, яких незаконно затримували, колегія суддів залишала за ґратами, – заявив Роман Маселко. – Суддю доволі тяжко притягнути до відповідальності за завідомо неправомірні дії чи рішення. Для цього потрібні докази. І, як виявилося, у черкаського судді Бондаренка є такі докази.

Водночас суддя Сергій Бондаренко повідомив, що ще у жовтні минулого року подав усі документи у Раду суддів, де навів факти незаконного тиску голови суду. Потім у листопаді він подав заяву про злочин в прокуратуру. Прокуратура у січні 2015 року незаконно закрила цю справу, про що було встановлено ухвалою Олександрійського суду Кіровоградської області. Наразі розгляд справи знову поновлено.

Згодом активісти зустрілися з головою суду Володимиром Бабенком у його робочому кабінеті.

– Ми шоковані тим, що ми почули в записі вашої розмови з суддею Бондаренком. Скажіть чесно: була така розмова чи ні? – запитав Сергій Хаджинов у голови суду.

– Ні, – відповів той.

– Ви вважаєте, що все змонтовано?

– Так.

– На детекторі брехні зможете це підтвердити? Поліграф пройдете?

– Ні, я не буду нічого проходити.

У розмові Анатолій Бабенко також підтвердив, що апеляційний суд використовує автомобіль ПАТ "Азот" і водночас розглядає десятки справ, у яких "Азот" є однією зі сторін. На його думку, конфлікту інтересів у цій ситуації не виникає, адже справи розглядаються по-різному.

– Ми напишемо заяву в прокуратуру, – пригрозив Хаджинов. – Якщо у вас є совість – подайте у відставку. Не те, що з посади голови суду, а з посади судді.

– Для мене це виклик, і я його приймаю. Я піду на вибори голови суду і ви мене не залякаєте, шановні, – відповів Бабенко.


Повернутися назад