Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України > У Каневі, попри провокації “тітушок”, обрали “народного” голову суду

У Каневі, попри провокації “тітушок”, обрали “народного” голову суду


17-04-2015, 17:08. Розмістив: Віктор Мельник

Канівський міськрайонний суд сьогодні під пильним оком громадськості та журналістів переобрав собі голову. Ним став суддя Григорій Русаков, що виявилося повною несподіванкою і для нього самого, і для вже тепер колишнього голови Валерія Литвина, який очолював канівську Феміду кілька термінів поспіль, був головою і в часи Євромайдану, коли у Каневі влаштовували судилища над затриманими в Черкасах активістами і мав неоднозначний імідж у канівської громади.

Більшість суддів не бажали, щоб громада спостерігала за процесом, навіть проголосували за таке рішення. А Литвин взагалі запропонував видворити людей не лише із зали, де проходило засідання суддів, а із приміщення суду надвір. Цікаво, що у коридорах канівського будинку правосуддя при цьому кілька десятків громадян пильнувало стільки ж міліціонерів, тож проблеми із громадським порядком не мало б виникнути. Однак разом із міліціонерами були і “тітушки”, які таки спробували, мабуть, за чиїмось планом, влаштувати провокації і шарпанину з тим, щоб канівських активістів таки вигнали.

Під натиском кількох демократично налаштованих суддів здоровий глузд, зрештою переміг, і журналістам та частині людей, з умовою не перетворювати засідання у балаган, дозволили залишитись.

Правда, громадськості не дали можливості задавати запитання, навіть пропустили етап обговорення кандидатів, щоб раптом ніхто не вгородив якоїсь “не тієї” репліки, яка могла б схилити суддів змінити нарешті обличчя свого суду і “відновити до нього довіру”, як того хочуть люди і відповідний закон.

“У мене є запитання, якщо ми не обговорюємо кандидатів. Я хочу, щоб нарешті у канівському суді було відмінено спеціалізацію, за якою конкретні судді прикріплюються до певного напрямку. У результаті цього два судді, які ведуть цивільні справи, наприклад, за рік розглядають по чотириста справ, а дехто – по сто. Ми ж маємо дотримуватись термінів розгляду, якісно працювати. А це дуже непросто при такому навантаженні. У мене запитання до Валерія Миколайовича, чому ви цього досі не зробили, хоя я це питання піднімала не раз. І запитання до Григорія Степановича, чи зробить він це, якщо його оберуть?” – скористалась своїм суддівським правом голосу суддя Оксана Льон.

“А чому ви не ініціювали це питання?” – відповів запитанням на запитання Литвин, хоч саме голова суду повноважний ініціювати розгляд подібних питань та збирати суддів на збори, а не рядовий суддя.

“Якщо мене оберуть, ми це питання вирішимо, і я навіть будучи головою суду не відмовлюсь від свого навантаження, щоб не перекладати свої справи на когось іншого”, – відповів Русаков.

Напевне, це і зіграло основну роль, що обрали саме його.

Спочатку, як того вимагає закон, було висунуто кандидатами всіх суддів, однак більшість їх заявили про самовідвід. Тож у бюлетені залишилось лише дві кандидатури. Після таємного голосування виявилося, що п’ятеро із семи суддів віддали свій голос за Русакова.

Громадськість також залишилась задоволеною, бо про Русакова у Каневі склалась непогана думка. До речі, він разом із Оксаною Льон був у числі тих суддів, які виступали проти свавілля попереднього голови суду і репресій над євромайданівцями.

Одразу після обрання Григорій Русаков провів засідання, де спеціалізацію суддів у Канівському міськрайонному суді було скасовано.

Тетяна Воронова, Дзвін http://dzvin.org/u-kanevi-popry-provokatsiji-titushok-obraly-narodnoho-holovu-sudu-foto-video/


Повернутися назад