Головна > Черкаси та область / Культура > Виставка робіт Василя Пилип'юка відкриється у Каневі

Виставка робіт Василя Пилип'юка відкриється у Каневі


25-04-2015, 16:04. Розмістив: Віктор Мельник

фотохудожник Василь Пилип’юк«Україна - земля Тараса». Таку назву має персональна виставка лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка видатного фотохудожника Василя Пилип’юка, яка буде відкрита у виставковому залі музею Тараса Шевченка за сприяння Міністерства культури України.

Василь Пилип’юк – Лауреат Державної премії України імені Т.Г.Шевченка (1993), заслужений діяч мистецтв України (1998), художник Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP) (2007), президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», головний редактор журналу «Світло й Тінь», член Національної спілки журналістів України, член президії та правління Національної спілки фотохудожників України, заступник президента Світового об'єднання фотографів українців (С.О.Ф. у США), професор Львівської Національної Академії мистецтв. Це неповний перелік відзнак особливого мистецького таланту митця, творчість якого стала вагомим внеском у розвиток та відродження української культури.

Фотовиставка та мистецький каталог «Україна – земля Тараса» вже презентувалися у музеях Львова та Києва. Впродовж квітня-травня 2015 року експонуватиметься у Каневі. У експозиції буде представлено більше сотні робіт фотографа, жанрова палітра яких представляє портрети, пейзажі, архітектурні ансамблі. У авторських світлинах, які можна оглянути у виставковому залі музею Тараса Шевченка, виявляється високий патріотизм Митця, його любов до України і українців, глибоке розуміння творчості Тараса Шевченка, відчуття потужної енергетики місць, пов’язаних з життям та перепохованням Великого Кобзаря. З великою майстерністю художник зафіксував образ української святині - могили поета, її околиць. Мистецтвознавець Роман Яців, автор вступної статті до виставкового каталогу, переконаний: «Шевченкіана Василя Пилип’юка матиме особливу творчоенергетичну властивість, бо й сама спонука її створити є унікальною. Автор поставив перед собою завдання узагальнити свої найбільш сакральні (духові) відчування рідної землі співвідносно титанізму українського Генія, його ускладнених алегорій, метафор та метафізичних інтонацій в поетиці, малярстві і графіці».

Своє захоплення фотографією Василь Пилип′юк пояснює так: «Мистецтво фотохудожника в тому, що він шукає, вміє побачити оту комбінацію життєвих реалій у самому житті, тобто ті щасливі миті, коли ніби природа творить образ, здатний викликати естетичні емоції. Другий етап — це вміння схопити мить з належної точки, у бажаному ракурсі. Далі в цей процес вступає техніка — тонкощі об'єктива, чутливість плівки, чаклування у лабораторії, використання різних технік тощо. Зрозуміло, жоден фотомайстер у процесі роботи не задумується над усім цим. Все це реалізується миттєво, інтуїтивно. Хоч з власного досвіду знаю, як довго треба шукати об'єкт, іноді місяцями, їду, бачу якісь незвичні комбінації стовбурів дерев, гілок на фоні пагорба чи схилу гори. Але це може заграти лише у відповідну пору року, при належному освітленні. Нотую у блокноті, що тут треба побувати у таку-то пору року, при сонячній погоді, на схилі дня і т. д. Ніколи не бігаю, не метушусь при репортерській зйомці, спокійно обираю позицію і терпляче чекаю потрібного моменту. Необхідна, зрозуміло належна фототехніка».


Повернутися назад