Головна > Черкаси та область / Суспільство > “Не треба зганяти породіль в одну купу!”, – черкаські лікарі проти реорганізації, яку затіяла обласна влада

“Не треба зганяти породіль в одну купу!”, – черкаські лікарі проти реорганізації, яку затіяла обласна влада


9-06-2015, 19:19. Розмістив: Тетяна Стеценко

Сьогодні в Черкаському пологовому будинку №2 з’ясовували – чому обласна влада хоче реорганізувати медичні заклади області і Черкас зокрема та що робити медичному закладу в таких умовах?

Як уже писав Дзвін, Черкаська міська лікарня №2, обласний шкірвендиспансер та обласний центр екстреної медичної допомоги мають переїхати на базу пологового будинку №2 по вул. 30-річчя Перемоги 16/1. А пологовий будинок №2, який нині працює по вул. 30-річчя Перемоги 16/1, згідно плану реформування, повинен перебратися на базу пологового будинку №1 по вул. Чехова. Такі плани обласної влади викладені в проекті програми реорганізації медичної галузі Черкаської області.

Колектив пологового будинку №2 переполошився вже після ознайомлення з цим документом. А те, що головні лікарі міської лікарні №2 і станції “швидкої допомоги”, які вже приходять до пологового будинку і оглядають приміщення, приміряючи їх до потреб своїх медичних закладів, налякало медиків іще більше. Адже таке “злиття” на одній базі двох пологових неодмінно спричинить скорочення фахового персоналу.

Як виявилося, причина реорганізації – економія. В обласній системі закладів охорони здоров’я є надлишкові ліжка і це питання намагаються вирішити за рахунок Черкас. Нині міський пологовий будинок №2 має 250 ліжок, а, за підрахунками чиновників із ОДА, міг би спокійно функціонувати і на 160 ліжках.

За словами директора КП “Черкаський міський пологовий будинок “Центр матері та дитини” Володимира Зеленька, про якісь конкретні реорганізаційні дії сьогодні не йдеться, є тільки плани й розрахунки.

“Питання переміщення, зменшення відділень, об’єднання, тим більше закриття не стоїть, – запевнив Зеленько. – Єдине, що була зустріч, на якій було сказано: при відкритті обласного перинатального центру частину жінок переведуть туди. Не хотів би критикувати начальство, але маємо розуміти: якщо навіть настане такий момент об’єднання двох пологових будинків Черкас на базі №1 по Чехова, довше, ніж один рік така кількість людей не проіснує точно, бо є контролюючі органи, які скажуть, що на таку кількість хворих така кількість працівників непотрібна”.

Зеленько повідомив, що сьогодні мав розмову з цього приводу із начальником департаменту охорони здоров’я Черкаської міськради Олегом Стадником.

“Сказано було так: оскільки будівля й земля належить міській громаді, то область не може вирішувати це питання. Тільки міська влада визначає – чи можна передавати будівлю й землю”, – зауважив Зеленько.

Лікарі пологового будинку №2 створили ініціативну групу. Зайве казати, що персонал закладу – проти майбутньої реорганізації.

Кілька років тому ми пережили з’єднання пологових будинків в один комунальний заклад. Зараз не можемо працювати так, як за радянські часи, коли ми обслуговували 4 тисячі пологів. Знаю, який це потік пологів, як у палаті по 5-6 осіб лежало, – сказала завідуча відділенням патології Інна Риджаніч. – Сьогодні ми працюємо за європейськими стандартами. І тому ми не можемо “прив’язуватися” до того, щоб у місті залишився один пологовий будинок. У Лондоні жінка має отримати допомогу протягом 3 хвилин. Як за 3 хвилини довезуть жінку з кровотечею на Чехова, скажімо, з Дахнівки? Не можна зводити всіх жінок в одну купу, в одну стару будівлю. Нині принцип заповнення ліжкомісць не такий, бо кожна жінка має народжувати в індивідуальному залі. База на Чехова не може забезпечити індивідуальні пологи. Тому принцип зведення всіх на одну базу не дуже гарна ідея. Поки не відкритий обласний перинатальний центр, закривати одну базу і зводити всіх на одну площу – нереально.

Варвара Горова, Дзвін


Повернутися назад