Головна > Черкаси та область / Головне / Аналітика > Черкаські депутати прогулюють і не пишуть запитів, – рух «Чесно»

Черкаські депутати прогулюють і не пишуть запитів, – рух «Чесно»


3-09-2015, 19:40. Розмістив: Віктор Мельник

Майже 60% депутатів Черкаської міської ради – прогульники. Серед тих, хто пропустив найбільше засідань ради – керівник фракції «УДАРу» Сергій Кудактін (41%), депутат від партії «Рідне місто» Валентина Душок (38%) та «ударівець» Нарек Казарян (33%).

 

Громадський рух «Чесно» дослідив роботу місцевих рад у рамках кампанії «Чесна весна – відповідальна осінь». Вони проаналізували відвідування депутатами Черкаської міськради засідань сесії, комісій, та написання депутатських запитів від 17 червня 2014 по 1 березня 2015 року, інформує Громадське ТБ.

– За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»). Якщо пропущених засідань більше 25%, то депутат стає «прогульником», – каже журналіст руху «Чесно» Юлія Борисенко.

Чому депутати прогулювали засідання ради вони пояснюють так:

– Ви вважаєте, що ефективність депутата – це відвідуваність сесій? Завжди у мене є поважна причина. То відрядження, службові обставини, пару раз хворів, то колись був у відпустці. Я завжди був проти бюрократичного підходу. Якщо я не можу бути присутнім, це не значить, що я не можу подивитися новини, що там відбувається. Ефективність не у відвідуванні. Якби я ходив на сесії, я би був у передовиках. Насправді, ефективна робота депутата не лише на сесії, але і за її межами. А особливо – мажоритарника. Абсолютно ніколи не думав складати мандат. Ще не вирішив, чи балотуватимуся знову, – коментує самовисуванець Сергій Кудаткін. Окрім сесій, депутат пропустив ще й 68% засідань комісій.

– У мене господарські справи, я не можу бути на сесіях. Я не можу йти з роботи. У мене конфлікт з депутатами, – виправдовується списочник Микола Булатецький, який пропустив 7 сесій, на 8 спізнився, а ще із 8 пішов раніше. Він єдиний із депутатів, який не увійшов у склад жодної комісії.

– У мене не було інтересу до роботи в комісії якійсь конкретній. Я ходжу на ті комісії, на які вважаю за потрібне, – пояснює він.

Лідерами з пропусків депутатських комісій стали: «радикал» Сергій Тищенко, «ударівець» Нарек Казарян та Володимир Бурячинський із фракції «Солідарність».

 

Володимир Бурячинський: У мене були відрядження, лікаряний. Скажіть що краще: працювати на благо людей, дітей, які мене вибрали, чи ходити на сесії? Що в вашому розумінні «працювати»? Працювати на благо міста чи що? В вашому розумінні що таке бути депутатом міської ради? Це не працювати, а ходити на сесії, дивитися, що відбувається там? Моя робота дозволяє мені працювати для виборців і виконувати ті «хотєлки», які вони хотять. Мої виборці задоволені. А ви перед тим, як дзвонити подивіться, що зроблено в моєму окрузі взагалі, – відповідає народний обранець.

Нарек Казарян: Я працюю на одному із сільськогосподарських підприємств області, тому в мене постійно роз’їзди в райони. Фізично у мене просто не вистачає часу відвідувати всі комісії, всі сесії, усі фракції. І я не бачу сенсу витрачати раз на тиждень 4-5 годин часу, щоб вивчати питання разом з комісією.

Загалом же список депутатів, які пропустили 25% і більше засідань комісії, значно більший. Таких місцевих обранців у раді понад 5%.

– Вирішуйте хто для вас депутат: той, хто будує дитячі майданчики, чи той, хто ходить на сесії та працює в комісіях. Якщо комісія не може зібрати кворум, то засідання не відбувається і рішення не приймається, на сесію не виноситься, – пояснює аналітик руху «Чесно» в Черкаській області Вікторія Феофілова.

 

Крім того, черкаські депутати не розрізняють депутатські запити та звернення, запевняють експерти.

– Депутатський запит має вищу силу, бо його має підтримати більшість депутатів за засіданні сесії. По суті, це вимога не одного депутата, а всієї ради. Звернення може написати кожен громадянин. За цю каденцію міською радою було підтримано лише 42 депутатські запити. Депутати мотивують це тим, що запити забирають багато часу, – розповідає журналіст руху «Чесно» Олена Жежера.

Своїм правом на запит скористалися всього 17 депутатів міської ради, а це лише 28% від загального складу. Для порівняння: депутати Київради, яких також обрали в червні 2014 року, за цей же час написали майже 900 запитів.

«УДАРівець» Сергій Кудактін вважає запити просто піаром: «Ви знаєте, я не бачу абсолютно різниці між запитом і зверненням. Реагування чиновника однакове на запит і на звернення. Більшість запитів – це щоб вийти на сесії, озвучить і журналісти потім би цю тему підхопили. Замість того, щоб зробити звернення в будь-яку службу, люди виходять і починають робити з цього піар. Тому запити і звернення – я абсолютно з вами не погоджуся – нема ніякої разниці».

 

Найближчим часом рух «Чесно» проаналізує роботу депутатів обласної ради та депутатів минулої каденції. Результати обіцяють презентувати протягом місяця.


Повернутися назад