Головна > Черкаси та область / Суспільство > Масштабний санаторно-реаблітаційний комплекс для АТОвців можуть звести на Чигиринщині

Масштабний санаторно-реаблітаційний комплекс для АТОвців можуть звести на Чигиринщині


17-09-2015, 08:44. Розмістив: Віктор Мельник

голова громадської організації «Офіцерський корпус» Михайло СтаріковЛікувальні джерела, історичні місця та атмосфера патріотизму… Такі характеристики Чигиринського району роблять його привабливим для реалізації проекту зі зведення потужного реабілітаційного центру для учасників АТО та їх родин.

– Чигиринщина – духовний край. І саме у такому місці може відбуватися не лише фізична, а й психологічна реабілітація українських воїнів. Тому сьогодні ми розглядаємо Чигиринщину як майданчик для реалізації масштабного проекту зі зведення реабілітаційного центру, – заявив голова громадської організації «Офіцерський корпус» Михайло Старіков, перебуваючи в районі з візитом на запрошення голови Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталії Нетовкіної, пише ГромЧе.

Проектом передбачено зведення санаторно-лікувального та готельного комплексів, ряду об’єктів обслуговування. Таким чином, буде створено окреме соціальне містечко, розраховане на проживання та перебування не менш як 2500 тисяч осіб. Реабілітаційна програма для воїнів АТО тут триватиме від місяця до трьох. За словами Михайла Старікова, потреба у такому закладі сьогодні надзвичайно висока.

– Навіть якщо ми збудуємо десять таких центрів в Україні, нам знадобиться більше 15 років роботи аби охопити тих сто тисяч АТОвців, які вже відслужили. А ще удвічі більше бійців нині перебувають на Сході. Вже не лишилося в Україні родин, яких би це не торкнулося, – констатує Михайло Старіков.

За словами ще одного ініціатора проекту Олега Ковальчука, є можливість звести такий заклад на Київщині. Однак, тамтешні місця не мають такого рівня духовності і тому «концептуально не цікаві для реалізації проекту».

– Є чимало цільових інвестиційних програм, з якими ми сьогодні можемо співпрацювати. Є фахівці з міжнародним досвідом створення подібних структур. Вже навіть є медичний персонал під цю програму, – запевняє Олег Ковальчук. – Звісно, на державному рівні створено вже не один такий центр. Однак, як показує практика, держава не здатна забезпечити саме ті умови, які потрібні нашим воїнам.

– Загалом проект вже готовий до реалізації. Сьогодні ми шукаємо лише правильні майданчики і людей, які готові з нами співпрацювати, – підсумував Михайло Старіков.

На думку голови Громадянського руху «За процвітання Черкащини», втілення такого проекту саме на Чигиринщині цілком закономірне.

– Усі ми прагнемо допомогти нашим воїнам. Тутешня природа, історія та атмосфера патріотизму – це саме те поєднання, що дозволить зцілювати не лише тіло, а й душу, – переконана Наталія Нетовкіна.


Повернутися назад