Головна > Черкаси та область / Футбол > На шляху до відродження чорнобаївського ФК «Колос»

На шляху до відродження чорнобаївського ФК «Колос»


5-10-2015, 14:19. Розмістив: Віктор Мельник

Десятиріччя тому чорнобаївський футбольний клуб «Колос» здобував перемоги на чемпіонатах Черкаської області, був учасником чемпіонату України. Та вже 2 роки, як припинив своє існування. Але вболівальники, яких в районі багато, чекають від клубу повернення на професійний рівень. І нещодавно селищні активісти зробили перші кроки до відродження команди. Їм сприяє районна влада, віддані фанати і самі футболісти.Десятиріччя тому чорнобаївський футбольний клуб «Колос» здобував перемоги на чемпіонатах Черкаської області, був учасником чемпіонату України. Та вже 2 роки, як припинив своє існування. Але вболівальники, яких в районі багато, чекають від клубу повернення на професійний рівень. І нещодавно селищні активісти зробили перші кроки до відродження команди. Їм сприяє районна влада, віддані фанати і самі футболісти.

У своєму інтерв’ю громадський активіст, президент ФК «Колос» Роман Соська, який теж в минулому грав у футбол, розповів, чому необхідно відродити районну футбольну команду, а також окреслив шляхи для досягнення цієї мети.

– Здобутки чорнобаївського ФК «Колос» дійсно вагомі. В 1999 р., в рік заснування, команда була фіналістом кубка області та срібним призером чемпіонату області. В 2000 р. стала бронзовим призером обласного чемпіонату, володарем кубка області.. В 2001 і 2002 рр. – брали участь у чемпіонаті області, стали фіналістами кубка області. В 2000 і 2002 рр. - учасник чемпіонату України серед аматорів. В 2003 р. - знову чемпіонат області з футболу. В 2009 р. – учасник чемпіонату області по 1-ій групі, в 2011 р. команда виборола 5 місце в чемпіонаті Черкаської області. В 2012 р. – учасник чемпіонату області у 1-ій лізі. А в 2013 р. ФК «Колос» припинив своє існування.

В 2011 р. місцева влада, вклавши великі кошти, залучила до команди киян, а наші гравці, молоді, перспективні, сиділи на лаві запасних. Тоді вибороли лише 5 місце. На мою думку, кияни приїхали підзаробитися, на перемогу вони ставку не робили. А через кілька років уже і сама команда стала непотрібною.

На Чорнобаївщині в ДЮСШ, серед інших видів спорту, культивують футбол. Юних чорнобаївців готують досвідчені тренери. Після школи діти, як правило, припиняють займатися грою, адже не мають перспективи зростання в нашому регіоні. Лише одиниці переїздять до спортінтернатів чи одразу до професійних клубів. Але переважна більшість молодих талантів залишає футбол або грає в місцевих аматорських командах. Ми хочемо, щоб діти хотіли вести здоровий спосіб життя, грати в футбол, а не тинялися по барах, обелісках, заправках. Щоби юніори представляли наш район для початку в першій лізі Чемпіонату області, щоб їх помітили на турнірах вищих рівнів. Бо це шанс потрапити до обласних, а то і столичних футбольних клубів, – розповідає Роман Соська.

– На якій стадії формування команди?

- Зараз маємо кістяк: 6 чоловік, які вже грали на область. Олександр Клименко, Юрій і Роман Кривенки, Сергій Керей, Олександр Шепель, Микола Лахтіонов. Останній, до речі, погодився бути тренером на громадських засадах. Він вже 10 років працює тренером в ДЮСШ. Набирає семирічок і тренує до випуску.

Сім його вихованців зараз грають у вищій лізі України за «Дніпро-80» (Черкаси): Максим Дикий, Андрій Вишнівський з Чорнобая, Валентин Депутат з Лукашівки, Богдан Гуназа з Веселого Хутора, Вячеслав Романенко з Хрестителевого, Богдан Вінніченко, Артем Собко з Богодухівки. Троє його колишніх учнів - Олександр Ковальов, Ярослав Савісько, Ярослав Пуха - перебувають на навчанні в Олімпійському коледжі ім. Івана Піддубного, Андрій Литвиненко грає за ФК «Переможець» (Київ).

– Якими молодими гравцями буде підживлюватися команда?

– Відбір уже стартував. Микола Лахтіонов разом з іншим тренером ДЮСШ Сергієм Бурбою проводять його для залучення кращих футболістів з району. Вже 5 юнаків 15-17 років ввели в склад команди. Вони теж є досить досвідченими, грають за свої сільські команди у Чемпіонаті району. Ще потрібно більше 10 гравців. Потім будемо награвати склад на тренуваннях. А вже в жовтні команду запросили на турнір «Кубок Лівобережжя».

Проте серед іншого, необхідна система мотивації гравців. Для існування професійної футбольної команди мінімальний бюджет – 150 тис грн на рік. Для поїздок на чемпіонати області, на проживання, харчування. Безумовно, ініціативна група власноруч не зможе фінансувати професійний ФК, тому потрібне пряме залучення спонсорів.

– Якими будуть першочергові кроки щодо залучення бізнесу до підтримки «Колосу»?

– Перші кроки зроблено. Ми почали презентувати наш клуб серед населення. Що ж до спонсорства, то це лише особисті переговори з керівниками підприємств з пропозицією допомогти відродити професійний футбол на Чорнобаївщині. Та нам ідуть назустріч. 30 тис. грн. виділило СТОВ «Агроко». З цих коштів придбали спортінвентар, м’ячі, гетри, бокові прапорці на поле. Зауважу, що цим інвентарем користуються і вихованці ДЮСШ.

– Де буде тренуватися ФК?

– «Колос» має можливість тренуватися в селищному спорткомплексі. Поступово відновлюється стадіон. Завдяки сприянню голови Чорнобаївської РДА Сергія Джоболди влітку розпочали полив футбольного поля.

– Що вважаєте головною запорукою відродження команди?

- Найголовніше - це бажання самих фанатів, любителів футболу відновити свою команду. Висловлю сподівання, що жителі району долучаться до цієї благородної справи і кожен пошановувач футболу зробить свій посильний внесок у відродження команди «Колос».

Спілкувалася Інна Чмихало, Нова Доба


Повернутися назад