Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України > Хто пройшов смугу перешкод, той справжній воїн

Хто пройшов смугу перешкод, той справжній воїн


14-10-2015, 11:48. Розмістив: Віктор Мельник

цьогоріч «азовці» організували військово-патріотичний табір для дітей у Пущі-Водиці та сформували всеукраїнський штаб дитячо-юнацької гри «Сокіл Джура»Поки державі бракує ресурсів, патріотичним виховання дітей та молоді займаються волонтери. Активісти черкаського осередку Цивільного корпусу полку «Азов» окрім допомоги бійцям на фронті та реабілітації поранених в тилу також займаються вихованням «молодої зміни». Так, цьогоріч «азовці» організували військово-патріотичний табір для дітей у Пущі-Водиці та сформували всеукраїнський штаб дитячо-юнацької гри «Сокіл Джура».

Про щоденні клопоти і плани на майбутнє «азовців» Новій Добі розповів голова черкаського осередку Цивільного корпусу «Азов» Даниїл Майоров.

– Наш обласний осередок був зареєстрований лише місяць тому, хоч ініціативна група існувала ще з січня 2015 року. Спочатку основною нашою діяльністю, звісно, була допомога полку «Азов», у якому нині служить близько 50 осіб з Черкащини. Допомога різна – амуніція, продукти, лікування поранених бійців у Черкасах, юридичний супровід в оформленні земельних ділянок, а також отримання компенсацій та пільг сім’ями загиблих воїнів «Азову» з Черкащини (Сергій Амброс, В’ячеслав Гальва та Роман Сокуренко – авт.). Але окрім матеріальної та гуманітарної допомоги фронту ми прагнули зробити щось і для тилу, зокрема для патріотичного виховання молоді, якому, на жаль приділяється дуже мало уваги. Тож, за ініціативи Андрія Білецького було прийнято рішення створити національно-патріотичний виховний табір для дітей та молоді з військовим ухилом. Інструкторами в таборі стали як волонтери «Азову», так і бійці, що перебували у госпіталі в Пущі-Водиці, недалеко від табору.

За словами Даниїла Майорова за 9 змін (зміна тривала тиждень) через табір пройшло 300 дітей від 9 до 17 років. Умови були більш ніж привабливими – для дітей військовослужбовців (а їх було близько половини) перебування в таборі виявилось взагалі безкоштовним. Батьки інших дітей (в основному з оболонського району Києва та інших міст) мали сплатити лише за харчування.

– Умови перебування в наметовому таборі бути «спартанськими», а кожен день перебування дітей – розписаний мало не по хвилинах. В програмі –козацькі забави, правила поводження зі зброєю (зброю, звісно, видавали несправжню), прийоми самозахисту, основи надання першої медичної допомоги, лекції з історії, різні квести. Після 5-денного навчання – екскурсія на тренувальну базу полку «Азов», звідки підготовлені бійці відправляються на фронт, а потім – останнє випробування – подолання смуги перешкод, де кожен мав можливість себе випробувати. Смуга перешкод, до речі, включає в себе етапи складні як фізично, так і психологічно, коли доводиться пролазити під «ворожими розтяжками» через багнюку, але діти мужньо її долали. Що нас здивувало – деякі дівчатка навіть «давали фору» хлопцям. Серед дітей тоді у таборі навіть легенди ходили, що той, хто пройде смугу перешкод може вважатися справжній воїном, – жартує Даниїл.

«Сокіл Джура»: наказ міністра не рятує ситуацію

Ще один проект «азовців» – впровадження в школах Черкащини дитячо-юнацької патріотичної гри «Сокіл Джура». Як стверджує Даниїл Майоров, незважаючи на наказ міністра освіти запровадити цю гру в усіх школах України, справа на місцях йде дуже туго. Освітяни не мають ні ресурсів, ні особливого ентузіазму брати на себе додаткові обов’язки.

– Гра включає в себе кілька етапів: туристичний, спортивний, військово-патріотичний, силовий та інтелектуальний. Серед завдань, які мають виконати діти – таборування, облаштування польової кухні, оборона табору, подолання смуги перешкод, козацькі забави, стройова підготовка, різноманітні історичні та краєзнавчі вікторини. Гра дозволяє не лише згуртувати дітей, дати їм навички виживання в умах дикої природи, зробити сильними тілом і духом, а ще й має патріотичний ухил, тому, поки освітяни розбираються хто й за що відповідає, ми намагаємось діяти власними силами. Нині утворили Всеукраїнський штаб гри, у районах співпрацюємо з місцевим козацтвом, а в школах проводимо уроки мужності. На кожен такий урок запрошуємо когось із бійців, які уже демобілізувалися або перебувають на реабілітації. Вони розповідають дітям про бойові операції, в яких брали участь, а також навчають прийомам надання першої медичної допомоги.

Зараз кількість волонтерів черкаського осередку Цивільного корпусу полку «Азов» нараховує близько 100 осіб. Тим часом відкриваються осередки й в інших містах – Умані, Смілі, Кам’янці, Каневі, Корсунь-Шевченківському. У планах «азовців» – подальше проведення військово-патріотичних таборів та вишколів для дітей та юнацтва вже в Черкасах, а також допомога армії – стільки, скільки буде потрібно.

Добровольчий полк «Азов» було створено у травні 2014 року. Перший осередок полку виник ще під час подій на Майдані і мав назву «Чорний корпус». Згодом корпус переріс у батальйон «Азов», а потім і в полк, що отримав важку техніку та артилерію. Нині полк входить до складу Національної гвардії України.


Повернутися назад