У Черкасах грала перша джазова скрипка України

У Черкасах грала перша джазова скрипка України"Залюблені в джаз". Перша скрипка українського джазу – Сергій Охрімчук – грав для черкасців. До міста приїхав на запрошення давнього друга, черкаського джазмена Сергія Крашеніннікова. Разом з гуртом "Сherkasy Jazz Quintet" вони "зігралися" легко, переконує наша Яна Федоровська.

Хоч і не аншлаг, але публіка зібралася віддана. Обласна філармонія для них на один вечір перетворилася на джазову Мекку.

Ярослав, житель м. Черкаси: "Прийшов подивитись, насолодитися, так сказати, мистецтвом. Джаз ніби як загальна музика одна, але кожен грає його по-різному".

Катерина, жителька м. Черкаси: "Я ожидаю позитив, много удовольствия, и конечно же хочу насладится именно инструментальной музыкой".

Для поціновувачів джазу виступає "Сherkasy Jazz Quintet". Спеціальний гість вечора – скрипаль-віртуоз Сергій Охрімчук. Він приїхав на запрошення фронтмену черкаського квінтету.

Сергій Крашенінніков, керівник "Сherkasy Jazz Quintet": "Это солдат, который может играть все, и это действительно делает первоклассно. То есть это реально виртуоз, и сегодня мы это все услышим".

Розпочинають вечір черкаські джазмени композицією з нового альбому. І вже потім до себе запрошують джазмена-скрипаля. На сцені вони виконують всім відомі джазові стандарти. Їх особливість, каже Сергій Охрімчук, у легкому сприйманні та імпровізації. Тому така музика сподобається й непідготовленому слухачеві.

Сергій Охрімчук, джазмен: "Як кажуть, щоб був голод на це, щоб хотілось це знати. Мені здається цього достатньо, щоб відчути цю музику і насолодитися нею. Мені найцікавіше то, що стосується якоїсь імпровізації".

Для черкаського квінтету цей концерт став знаковим. Бо цьогоріч вони святкують своє десятиліття та запис нового альбому. В наступному році, кажуть, хочуть зробити серію зустрічей з меломанами.

ВІККА

 

Сергій Охрімчук - полістильовий скрипаль-віртуоз. З легкістю грає як фольклор, так і джаз, рок, авангард. Маючи класичну скрипкову консерваторську освіту, самостійно опанував різні народні регіональні стилі гри на скрипці. Працює з багатьма відомими українськими та зарубіжними виконавцями та гуртами: Олег Скрипка, Олексій Кабанов, Океан Ельзи, Млада, Руслана, Божичі, Red Cardell (Франція), Dimitri Naiditch (Франція), Карпатяни (тепер PoliКарп) та інш.

У 1997 закінчив Київську консерваторію по класу скрипки. Грав у експериментальному рок-гурті "Біокорд" та тріо сучасної імпровізаційної музики "САТ" (де випрацьовував власний імпровізаційний стиль гри). Виконував музику сучасних українських композиторів О. Карнака, Алли Загайкевич, С. Зажитька, Л. Юріної, В. Польової, Д. Перцова, І. Тараненка та ін. Створював музику до кіно та театральних вистав (разом з Олександром Нестеровим, А. Загайкевич, О. Кохановським та ін.).

Співпрацював з режисерами Д. Богомазовим, В. Троїцьким, М. Немировською (Ізраїль). Брав участь у різноманітних музично-театральних перформансах, мультимедійних проектах.

З 1993р. працював на кафедрі етномузикології Київської консерваторії, проводив роботу зі збирання, дослідження та відтворення автентичної скрипкової музики. Брав участь у наукових фольклорних конференціях в Україні, Польщі, Росії.

Керівник інструментальної капели "Надобридень", учасник фольклорного ансамблю Древо. Вивчає та виконує етнічну скрипкову музику різних країн. Експериментує з поєднанням багатьох музичних мов. З 2000р. викладав на кафедрі старовинної музики НМАУ.

Створив декілька програм з провідними джазовими музикантами України та Польщі, брав участь у багатьох джазових фестивалях. Багаторазово виступав на фестивалях "Київ Музик Фест", "Музичні прем’єри сезону", "Музика молодих". В різноманітних складах гастролював у Франції, Німеччині, Чехії, Польщі, Литві, Латвії, Росії, Узбекистані.

Теги: Черкаси

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. На Черкащині призначені для бійців АТО землі чиновники роздають своїм родичам (відео)
  2. Досі невідомо, для чого будували підземні тунелі у Черкасах, - краєзнавець
  3. На Черкащині визначено вакансії з найвищим рівнем оплати
  4. Карашинська ОТГ: три незвичайні фестивалі, дружба з КНР та унікальний проект розвитку громади
  5. Які найбільш запитувані та високооплачувані професії на Черкащині
  6. У Христинівці зникла 80-річна бабуся
  7. На Черкащині підготовлений до втілення унікальний проект, що охопить 23 ОТГ у 13 районах області
  8. За фактом розпусних дій відносно школярки в місті Черкаси викрито зловмисника
  9. Новоутворені об’єднані громади Черкаської області вже працюють над налагодженням міжмуніципального співробітництва
  10. Провідні алжирські дистриб’ютори продукції для сільгоспвиробників зацікавилися добривами та засобами захисту рослин черкаського виробництва
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Єгор Грушин у Черкасах презентує альбом Ritorno
Відомий український композитор Єгор Грушин презентує свій новий альбом “Ritorno” у Черкасах 5 листопада. Альбом Читати далі
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
На благодійний концерт у Канів завітає легенда гурту Prodigy Лірой Торнгілл
У липні у Каневі організовують благодійний концерт, на який завітає чимало українських артистів та навіть зірок із світовим Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ