Чому в Черкасах досі немає 3G та коли він з’явиться?

високошвидкісний інтернет 3G

Черкаси й Житомир – єдині обласні центри в Україні, в яких досі не працює високошвидкісний інтернет 3G. До листопада 2016-го ця доля спіткала також Запоріжжя. Проте наприкінці минулого року в Запоріжжі таки запрацював 3G.

Чому ж наше місто досі без жаданого швидкісного мобільного інтернету та коли в Черкасах він нарешті з’явиться розповідає Громадське. Черкаси.

Точна дата появи 3G у Черкасах невідома. Ті, від кого залежить його доля, називають лише приблизні терміни. Один із мобільних операторів запевняє: очікує дозвіл на запуск 3G до кінця березня цього року. Міністерство оборони ж каже: вибачте, друзі, очікуйте свій 3G аж на початку 2018-го…

У 2015-му році мобільні оператори виграли в держави ліцензії на запровадження 3G. За умовами торгів вони зобов’язалися протягом 1,5 року після проведення конкурсу, тобто до серпня 2016-го, запустити 3G у всіх обласних центрах України. Вони так і зробили. Майже. Затримка зі стартом швидкісного мобільного інтернету виникла у 3 містах – Запоріжжі, Житомирі та Черкасах.

Усі мобільні оператори в один голос кажуть: ми в цьому не винні. Навпаки, ми найперші зацікавлені в тому, щоб цей швидкісний інтернет, так необхідний тисячам любителів «позалипати» у смартфони, з’явився. І звинувачують у всьому конверсію та Міністерство оборони України.

Мобільний інтернет 3G працює за допомогою радіохвиль. Для того, щоб він працював, оператору потрібно зайняти певний частотний діапазон. Цими частотами користуються українські військові. Але вони мають звільнити необхідний для запуску 3G радіочастотний ресурс. Це вивільнення частоти і є конверсія.

Із цим запитанням журналісти звернулися до Міноборони. Ті відповіли, що радіочастотний ресурс, необхідний для запуску 3G в нашому місті, вивільнять у січні 2018 року. І додали, що розуміють, наскільки це важливо для людей. Тому є ймовірність, що 3G запрацює у Черкасах в березні 2017-го.

Усі мобільні оператори переконують, що затримка із запуском 3G пов’язана лише з Міноборони. Мовляв, технічно вони давно готові й швидко налаштують 3G в нашому місті. Як приклад наводять Запоріжжя, де військові звільнили частоти в кінці листопада, і відразу ж там запрацював 3G.

Але в кожного оператора – різні дані про дату запровадження 3G в Черкасах.

Менеджерка зі зв’язків із громадськістю «Київстар» Алла Лаврентьєва говорить, що «відповідно до плану конверсії, період завершення заходів з вивільнення смуг частот від засобів спецкористувачів у Черкасах та області – друга половина 2017 року. Однак, при позитивних результатах конверсії цей період може бути скорочений».

Прес-секретарка «Vodafone Україна» Вікторія Павловська пише, що «згідно з домовленостями з Міністерством оборони, військові зобов’язуються звільнити зайняті радіочастоти в в Черкасах до вересня 2017 року».

А от у «Lifecell» на терміни запуску 3G в Черкасах дивляться більш оптимістично. Спеціалістка департаменту зв’язків із громадськістю цієї компанії Людмила Стеценко каже, що «Lifecell» очікує «отримати дозвіл на запуск зв’язку третього покоління 3G у Черкасах у першому кварталі 2017 року». Тобто до кінця березня.

Любителям смартфонів поки лишається кілька варіантів:

 1. далі користуватися не надто швидким мобільним інтернетом, молитися на Міноборони й чекати 3G у березні;
 2. користуватися 3G-інтернетом від компаній «Тримоб» або «Інтертелеком».

Минулого року деякі черкаські видання та форуми поширювали чутки про те, що до затримки із запуском 3G в Черкасах причетний навчальний центр прикордонників «Оршанець». Ми запитали у прикордонників, чи так це. Вони з нашого запитання покепкували й сказали, що не можуть нічого передати операторам мобільного зв’язку, крім “побажання доброго здоров’я”. Те, що їх взагалі вплутали в цю історію, вони сприймають як анекдот. Жодного обладнання, яке б заважало встановленню 3G в Черкасах, у них немає.

Поки Черкаси й Житомир ніяк не дочекаються свого 3G, у світі вже випробовують 5G – інтернет зі швидкістю не менш, ніж 1 Гбіт/сек. Стандартний же 3G працює із швидкістю 2-3 Мбіт/сек.  Передові компанії нині змагаються за те, хто з них перший запустить 5G.

Південнокорейська компанія SK Telecom та американська компанія «Verizon» обіцяють запустити 5G вже  2017 році. 5G-передавачі американці вирішили розташовувати на верхівках вуличних ліхтарів…

 

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
 1. Лучшие свадебные платья в салоне Вельон
 2. У Черкасах створили Google-карту вакансій
 3. У Черкасах директор спортивної школи привласнив кошти місцевого бюджету
 4. Колишнього посадовця Черкаської ОДА за корупцію оштрафували на 850 гривень
 5. На Черкащині обговорили проект адмінтерустрою громад та районів
 6. Рада підприємців Черкащини готує звернення до нового Президента України
 7. Добрива та засоби захисту рослин, вироблені в Черкасах, почали продавати в Інтернет
 8. На Черкащині сім громадян з обмеженими можливостями відкрили власну справу
 9. Черкаський професор виступить у Державному департаменті США від України
 10. У Черкасах влаштували День кар’єри ЄС
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
2 квітня 2019 року з Одеси розпочався Всеукраїнський тур Святослава Вакарчука з камерним оркестром «Віртуози Києва» Читати далі
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «Kutaisi» виступить у Черкасах з новою програмою
Державний ансамбль пісні і танцю Грузії «KUTAISI» знову завітає в Україну. Це справжній культурний Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ