Громади Уманського району продовжують обговорювати перспективи розвитку

Минулого тижня відбулися загальні збори громадян у селах Вільшана Слобідка, Старі Бабани, Ропотуха, Юрківка, Кочубіївка, Паланка та Рижавка. Традиційно на зборах піднімалися питання звітування сільських голів, керівників освітніх, медичних закладів і закладів культури, підсумовували свою роботу дільничні інспектори та представники сільськогосподарських підприємств

Минулого тижня відбулися загальні збори громадян у селах Вільшана Слобідка, Старі Бабани, Ропотуха, Юрківка, Кочубіївка, Паланка та Рижавка.

Традиційно на зборах піднімалися питання звітування сільських голів, керівників освітніх, медичних закладів і закладів культури, підсумовували свою роботу дільничні інспектори та представники сільськогосподарських підприємств, інформують Новини Черкас.

На кожних зборах були присутні керівники районної влади, які інформували про виконання у 2016 році поставлених на них завдань та плани на 2017 рік. До участі залучалися спеціалісти управління праці та соціального захисту населення і управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, адже найчастіше людей цікавили призначення субсидій та земельні питання.

Одне з питань, яке розглядалося у Юрківці - конституційне право кожного громадянина на земельну ділянку. Спеціаліст управління агропромислового розвитку пояснив людям порядок оформлення документів для отримання землі і наголосив, що їх розглядає Головне управління Держгеокадастру, яке знаходиться в Черкасах, а не сільська рада.

Голова Уманської райдержадміністрації Віталій Олійник порадив очільнику села більше залучати одноосібних користувачів землею до соціально-економічного партнерства, а не лише основне сільгосппідприємство ТОВ "Агроплант".

У минулому році в Юрківці було прокладено дороговартісний водопровід по вулиці Кірова, що стало завершальною крапкою в охопленні централізованим водопостачанням усього населеного пункту. Жителі села подякували Олександру Мордачу за підведення водогону до чотирьохсот домоволодінь.

Великі проекти нинішнього року – виготовлення генерального плану території, реконструкція дошкільного навчального закладу та будівництво шкільного спортивного майданчика.

Про корисні справи, які вдалося здійснити у селі Кочубіївка, прозвітувалася сільський голова Галина Долгова: ремонт школи, ремонт доріг, реконструкція стадіону тощо - усе це з підтримкою депутата районної ради, керівника фермерського господарства Агрофірма "Базис" Володимира Осадчого, який вболіває за своє село. Пріоритетами у 2017-му стане подальше лаштування доріг, ремонт водогону і дошкільного навчального закладу.

Болюче питання в Кочубіївці – автобусне сполучення з містом Умань. Від села прямий рейс іде вкрай рідко, бо це, як повідомили перевізники, не рентабельно. Людям доводиться сідати в прохідний автобус Христинівка-Умань, який може і не зупинитися, коли наповнений пасажирами.

Присутній на зібранні заступник голови районної ради Петро Бабкін повідомив, що це питання вже вирішується - оголошено конкурс на перевезення в цьому напрямку на три зворотних рейси кожного дня.

У Паланці минулого року, як повідомив на загальних зборах сільський голова Петро Кучеренко, ремонтували дорожнє покриття, школу, садочок, облаштували дорогу на кладовище, лагодили вуличне освітлення та виконували багато іншої поточної роботи.

У селі діє місцева пожежно-рятувальна команда, на підтримку якої з сільського бюджету було виділено 430 тис. грн.

Пріоритети на 2017-й рік – приведення в належний стан доріг та будівництво централізованого водопостачання.

У селах Ропотуха, Старі Бабани та Вільшана Слобідка протягом минулого року успішно вирішувалися питання соціально-економічного розвитку, - звітувалися сільські голови.

У роботу на 2017 рік жителі Ропотухи висловили пропозиції виконати ремонт дороги по вулиці Шевченка та встановленню на ній додаткові ліхтарі, встановити обмежувальні знаки для великогабаритного транспорту на території населеного пункту, вжити заходів щодо припинення обприскування отрутохімікатами та оброблення земель промисловими обприскувачами біля житлових садиб.

На загальних зборах у Старих Бабанах поставлені завдання на 2017 рік: провести ремонт будинку культури, амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, розробити генеральний план території, поновити комп’ютерну техніку в школі тощо.

Висловлювалися нарікання на роботу ТОВ «Чорна Кам’янка», яке орендує основну кількість земельних паїв. Зокрема, на їх незначну участь у соціально-економічному розвитку села.

У Вільшаній Слобідці було вирішено у нинішньому році налагодити вуличне освітлення, ремонтувати дороги, забезпечити прохідність вулиці Праці, добудувати купол каплички, виготовити стенд на честь героя Радянського Союзу Тяжченка Л.І. та стелу, приурочену Голодомору, а також висадити туї вздовж кладовища.

У Рижавці громадяни висловили пропозиції продовжувати ремонтувати дороги, вирішити питання додаткового автосполучення Умань-Колодисте, полагодити дах навчально-виробничого комбінату та провести ремонт сільського будинку культури.

Окрім того, у Рижавці вирішили створити ініціативну групу щодо вивчення добровільного об'єднання територіальних громад.

Власне, на порядку денному кожних зборів стояло питання добровільного об'єднання територіальних громад. Активно в цей процес включилася Паланка – депутати сільської ради ініціювали створення Паланської об'єднаної територіальної громади, надіславши пропозиції щодо об'єднання 20 суміжним населеним пунктам.

По питанню втілення адміністративно-територіальної реформи виступили присутній голова райдержадміністрації Віталій Олійник, заступник голови районної ради Петро Бабкін та депутат обласної ради Валентин Судакевич. Вони висловили підтримку процесам децентралізації влади, але при тривалому опрацюванні питання об'єднання громад виявили ряд недоліків в самій реформі, усунення яких рекомендували дочекатися до початку об'єднання. Насамперед, іде мова про внесення змін до податкового та земельного законодавства.

Одне з найбагатших сіл Уманського району чомусь вбачає можливість свого розвитку виключно за рахунок міжнародних фондів та Фонду державного регіонального розвитку, які на початковому процесі підтримують об'єднані громади. Сільський голова Петро Кучеренко переконаний, що за повернену в село частину податків, які нині надходять до районного бюджету, вони зможуть самотужки утримати всі установи для життєзабезпечення об'єднаної громади – медицини, освіти, соціального захисту, культури, житлово-комунальне господарство, адміністративний апарат.

Пропозиції об'єднання розглядали жителі села Кочубіївка, проте, вирішили, що об’єднуватися з Паланкою їм географічно незручно. Тим паче згадали, як раніше мали спільну сільську раду з Городецьким – тоді отримання будь-яких послуг було ускладненим. Вирішили поки що і далі вивчати питання об'єднання.

Таке ж рішення прийняли на зборах і жителі села Юрківка, які вважають, що мають усі можливості успішно функціонувати і без об'єднання з іншими населеними пунктами.

У Старі Бабани приїздили сільські голови Дмитрушок і Пугачівки, які переконували об’єднуватися в Дмитрушківську територіальну громаду. Але учасники зборів відмовилися від такої пропозиції.

Прагнуть бути самостійними і у Вільшаній Слобідці.

А от у Ропотусі більшість громадян, присутніх на загальних зборах, вирішили висувати ініціативу щодо створення власної Ропотуської територіальної громади, об’єднавшись із декількома навколишніми селами. Детальніше це питання розглядатимуть найближчим часом на сесії сільської ради.

Теги: Умань

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Самосборные коробки – разнообразие предложений от ГофрокартонЮа
  2. У Червонослобідській ОТГ розпочнеться ремонт трьох місцевих доріг державного значення
  3. На Кам’янщині бізнесові родини працевлаштовують безробітних
  4. У Черкасах зловмисника, який бив водія молотком, позбавлено волі на три роки
  5. У когорті медиків прибуде: Черкаська медична академія готується випускати студентів
  6. Черкаські податківці попереджають громадян про шахраїв
  7. Черкаського водія засудили до позбавлення волі за наїзд на дитину на пішохідному переході
  8. Взято під варту другого фігуранта за фактом жорстокого побиття молотком водія лімузину
  9. У Черкасах судитимуть наркоділера та його клієнта
  10. До 11 років позбавлення волі засуджено жителя Черкаського району за вбивство
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
А ти підготувався до найочікуванішої події літа 2020?
А ти підготувався до найочікуванішої події літа 2020?
Цей фестиваль є одним з найжаданіших та найочікуваніших у Східній Європі. П’ять років поспіль Atlas Weekend щиро розкриває Читати далі
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
Святослав Вакарчук з камерним оркестром завершив Всеукраїнський тур у Черкасах
2 квітня 2019 року з Одеси розпочався Всеукраїнський тур Святослава Вакарчука з камерним оркестром «Віртуози Києва» Читати далі
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
Святослав Вакарчук виступить у Черкасах
24 травня у Черкаському палаці культури відбудеться головна музична подія весни - концерт Святослава Вакарчука з оркестром. До Читати далі
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
Фронтмен українського рок-гурту представить свій дебютний роман у Черкасах
13 грудня у Черкасах відбудеться творча зустріч із фронтменом музичного рок-гурту «Фіолет» Сергієм Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ