У Черкасах відкрилася персональна виставка Ольги Отнякіної-Бердник «Дивовижні Звірі Передзим’я»

17 листопада Черкаський обласний художній музей презентував роботи декоративно-вжиткового мистецтва заслуженого майстра народної творчості, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольги Миколаївни Отнякіної-Бердник.

17 листопада Черкаський обласний художній музей презентував роботи декоративно-вжиткового мистецтва заслуженого майстра народної творчості, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольги Миколаївни Отнякіної-Бердник.

Виставка складається з 52 графічних робіт та 42 керамічних іграшок, що стали символічним підсумком тридцятирічного творчого шляху мисткині.

Ольга Миколаївна добре знана в Україні як самобутній майстер керамічної авторської іграшки-свистунця і, не зважаючи на відсутність у неї спеціальної художньої освіти, ще й художник. Адже майстер, творчо включений в процес праці – завжди художник.

Мистецьке мислення майстрині увібрало в себе образи, закладені у ментальності українців, їхньому дитинстві, зростанні у полях, серед зелені трав, квітів, плодів, серед тварин, птахів, у народному фольклорі.

Цікаво, що свій творчий шлях Ольга Отнякіна почала з втілення образів Марії Приймаченко в об’ємі та пізніше прийшла до площинного зображення власних фантастичних звірів, розпочавши створювати ескізи для молодіжного одягу та художніх листівок. На виставці глядач вперше побачить таку кількість графічних робіт автора.

Розпис Отнякіної-Бердник стилістично дуже близький до народного, однак, безумовно, авторський. У ньому нема жодного випадкового елементу, тут домінують рослинні мотиви та характерні для українського мистецтва орнаментальні знаки-символи. У формі і кожній деталі її розпису – глибока символіка і давня мова наших предків, якою автор звертається до сучасників.

«Диво-Звірі» Ольги Отнякіної-Бердник стилістично асоціюються з образами Марії Приймаченко, але в той же час їм притаманний суто «отнякінський» образний та конструктивний тип. Іграшки майстрині традиційні у своїй основі і водночас оригінальні за пластичним трактуванням, способами мистецького вираження певної ідеї, позначені рисами індивідуальної фантазії, гумору, лірики автора. Художниця «оживляє» традиційний площинний розпис, застосовуючи його на об’ємі, а також використовуючи насичену, яскраву темперу замість характерних для кераміки ангоб. Відсутність поливи додатково оживляє фігурки, вони ніби дихають. Ще одна особливість виробів Ольги Отнякіної-Бердник полягає у дивовижно гармонійному співзвуччі форми і розпису, який майстриня розміщує так, що у сприйнятті глядача втрачається розуміння первинності форми.

Майстриня експериментує з функціональним призначенням своїх диво-звірів: вони заповнюють інтер’єр в якості підсвічників та квіткових горщиків. Майстриня шукає, думає, експериментує. У цьому запорука її творчого успіху і нових здійснень.

Теги: Черкаси

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Радуцький заробляє на мафах, має дві судимості і зберігає в готівці 400 тисяч доларів
  2. Хедлайнером киевского фестиваля UPark станет группа Gorillaz
  3. Черкащани вибороли призи на чемпіонаті України з перукарського мистецтва (фото)
  4. Черкаси можуть потонути у снігові та смітті
  5. Рейдерство у держави: На Черкащині великий агрохолдинг захопив близько 2 тис. га землі
  6. Партнеру вихідця з топ-криміналу та бізнесменам губернатора на 25 років віддали сміттєвий бізнес
  7. Енергетики увірвалися в приміщення Черкаської ОДА (відео)
  8. Бійки та сутички з поліціянтами на засіданні Черкаської архітектурної ради (відео)
  9. «Синдром Саакашвілі»: черкаські активісти вимагають імпічменту Президента
  10. Черговий випадок суїциду у черкаському парку «Сосновий Бір» (відео)
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Хедлайнером киевского фестиваля UPark станет группа Gorillaz
Хедлайнером киевского фестиваля UPark станет группа Gorillaz
Летом 2018 года в Киеве состоится UPark Festival, хедлайнером которого станет вошедшая в Книгу рекордов Гиннеса как «Самый Читати далі
У рідних Черкасах гурт «Бумбокс» презентував «Голого Короля» (відео)
У рідних Черкасах гурт «Бумбокс» презентував «Голого Короля» (відео)
Яскравому виступу передувала прес-конференція саундпродюсера гурту Андрія Хливнюка, де він розповів про нові кліпи, політику, Читати далі
Уманчанин Володимир Остапчук претендує на звання найстильнішого в Україні
Уманчанин Володимир Остапчук претендує на звання найстильнішого в Україні
Ведучого з Умані номінували премію для чоловіків ELLE MAN AWARDS. За звання найстильнішого з-поміж 50 чоловіків бореться Читати далі
«Вар’яти-шоу» везуть до Черкас нову програму
«Вар’яти-шоу» везуть до Черкас нову програму
Найбільш гастролююче україномовне гумористичне шоу країни – “Вар'яти-шоу” – вирушає в осінній тур. 13 Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ