Черкаська державна сільськогосподарська дослідна станція продала зерно за заниженими цінами

зерно

Ревізори перевірили діяльність дослідних станцій на Черкащині.

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області провели ревізії фінансово-господарської діяльності Черкаської державної сільськогосподарської дослідної станції Національного наукового центру «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України» та Верхняцької дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України.

Установлено, що Черкаською державною сільськогосподарською дослідною станцією Національного наукового центру «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України» всупереч наказам Національної академії аграрних наук України щодо здійснення реалізації зерна за цінами не нижчими, що складаються в регіональних біржах на момент реалізації зерна, реалізовано зерно озимої пшениці та ячмінь за цінами, нижчими від мінімальних реалізаційних (біржових) цін, на загальну суму 580 тис. грн, що призвело до втрати доходів станцією, та, як наслідок, до матеріальної шкоди (збитків) на зазначену суму.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань стосовно трьох осіб дослідної станції складено протоколи про адміністративні правопорушення за частиною першою статті 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Матеріали ревізії передано Головному управлінню Національної поліції в Черкаській області.

Верхняцька дослідно-селекційна станція Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України протягом трьох років укладала договори переробки цукрових буряків для виробництва цукру з товариством з обмеженою відповідальністю та провела розрахунки за цими договорами у негрошовій формі шляхом взаємозаліків на загальну суму 3,5 млн грн, порушивши статтю 45 Бюджетного кодексу України щодо заборони проведення розрахунків з бюджетною установою у негрошовій формі.

Крім того, на порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» Верхняцькою дослідно-селекційною станцією було придбано за готівкові кошти нафтопродукти (бензин, дизельне пальне) відповідно до укладених договорів з постачальниками на загальну суму 2,6 млн грн шляхом поділу предмета закупівлі на частини для уникнення проведення процедур закупівлі.

Неврахування фактично здійснених витрат на вирощування цукрових буряків щодо визначення ціни реалізації продукції юридичним особам призвело до реалізації цукрових буряків на суму, яка є нижчою від суми фактично здійснених Дослідною станцією витрат, та, як наслідок, недоотримання Дослідною станцією власних надходжень від додаткової (господарської) діяльності на суму понад 300 тис гривень.

Окрім зазначеного, встановлено випадки перерахування Верхняцькою дослідно-селекційною станцією готівки, отриманої від реалізації продукції, на розрахункові рахунки постачальників товарно-матеріальних цінностей, сплату земельного податку, банківські послуги, оплату відряджень тощо без зарахування коштів (готівки) на спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий в органі Казначейства, та без реєстрації бюджетних зобов’язань на загальну суму 4,1 млн грн, чим порушено бюджетне законодавство.

До установи застосовано захід впливу за порушення бюджетного законодавства у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань стосовно семи осіб дослідної станції складено протоколи про адміністративні правопорушення за частиною першою статті 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та стосовно двох осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за частиною першою статті 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Матеріали ревізії передані Головному управлінню Національної поліції в Черкаській області.

Теги: Черкаси

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Майже 2 тисячі заборонених предметів минулого року намагалися пронести до черкаських судів (фото)
  2. Тигрячі уроки: Чого вчить символ 2022 року
  3. Черкасців запрошують долучитись до розробки бренду міста
  4. Укрпошта до Дня Соборності України випустила поштову марку із тризубом
  5. У Британії собаку, який втік, врятували за допомогою сосиски і дрону
  6. Чим загрожують мутації коронавірусу та як визначити нові штами. Коментар експерта
  7. На Черкащині близько 2,6 робітників не отримали вчасно заробітну плату – статистика
  8. У Черкасах продавали алкогольні напої без ліцензії (фото)
  9. Лікарні Черкаської області отримають препарат для лікування дитячої онкології – МОЗ
  10. Середня заробітна плата на Черкащині перевищила 12 тисяч гривень – статистика
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
«Голос країни – 12» на 1+1: у столиці відбулася презентація шоу
«Голос країни – 12» на 1+1: у столиці відбулася презентація шоу
Вже 23 січня о 21:00 на телеканалі 1+1 відбудеться прем’єра дванадцятого сезону головного музичного шоу «Голос Читати далі
Віктор Павлік поділився сімейною таємницею в проекті «Жди меня. Україна»
Віктор Павлік поділився сімейною таємницею в проекті «Жди меня. Україна»
Народний артист України Віктор Павлік ніколи не бачив свого діда, розстріляного фашистами за часів Другої світової війни. Але Читати далі
«Я сумувала»: Тіна Кароль повернулась на «Голос країни-12»
«Я сумувала»: Тіна Кароль повернулась на «Голос країни-12»
У 12 павільйоні столичного ВДНГ закінчились зйомки сліпих прослуховувань наймасштабнішого вокального шоу «Голос Читати далі
Співачка Lida Lee презентувала dance-відео, яке зняла в унікальному музеї гітар
Співачка Lida Lee презентувала dance-відео, яке зняла в унікальному музеї гітар
Співачка Lida Lee презентувала атмосферне dance-відео під назвою “On Fire”, яке зняла в єдиному у Східній Європі Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ