На Черкащині у 2021 році знизився рівень тестування на ВІЛ-інфекцію

Про це повідомили у КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров'я Черкаської обласної ради».

Щороку 1 грудня в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щороку 1 грудня в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Основна мета цього дня - об’єднання зусиль для підтримки людей, які живуть з ВІЛ та пам’ять про тих, хто помер від СНІДу.

В часи затяжної пандемії COVID-19 і зростаючої соціально-економічної напруги, без рішучих дій по боротьбі з ВІЛ-інфекцією Україна ризикує не досягти цілей по викоріненню СНІДу до 2030 року, що може негативно вплинути на соціально-економічний розвиток в майбутньому.

В цей день, попри епідемічні обмеження та зайнятість у лікуванні COVID-19, ми хочемо акцентувати увагу суспільства на проблемі ВІЛ-інфекції/СНІДу, тому що низький рівень уваги до цього захворювання під час епідемій загрожує тяжкими наслідками в майбутньому.

2021 рік для ВІЛ-інфекції в Черкаській області продовжив тенденцію 2020 року. Катастрофічно знизився рівень тестування на ВІЛ-інфекцію, кількість виявлення нових випадків ВІЛ впала у порівнянні з 2019 роком майже в 2 рази. Невпинно зростає відсоток виявленої хвороби у останній, 4 клінічній стадії – стадії СНІДу.

За розрахунками фахівців КНП «Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» за період епідемії COVID-19, не виявлено близько 500 осіб з ВІЛ-інфекцією, які можуть потенційно інфікувати своїх статевих партнерів. При такій ситуації Черкаська область може вийти в лідери по рівню захворюваності на ВІЛ/СНІД протягом наступних 5 років.

Черкаський обласний центр громадського здоров’я дякує всім хто продовжує займатись питанням ВІЛ-інфекції в Черкаській області, дякує фахівцям за сумлінну працю, незважаючи на епідемії та карантин, дякує представникам неурядових організацій, соціальним працівникам та іншим партнерам, які підтримують боротьбу з ВІЛ в Черкаській області.

Цього дня ми хочемо заявити про повну готовність продовжувати роботу, допомагати у забезпеченні швидкими тестами, надавати консультативну та організаційну підтримку закладам, що продовжують надавати послуги з тестування та лікування ВІЛ-інфекції.

Цього дня ми нагадуємо всім про те, що ВІЛ-інфекція нікуди не зникла, що ВІЛ-інфекція все ще залишається хронічною невиліковною хворобою, але може бути повністю контрольованою адміністративними заходами та ефективним лікуванням.

Цього дня ми звертаємось до суспільства із закликом долучитись до боротьби з ВІЛ-інфекцією, збільшити охоплення тестуванням та прискорити зусилля на боротьбу з ВІЛ/СНІД не тільки в Черкаській області, а і в цілому в Україні.

Інформація про епідемічну ситуацію щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу в Черкаській області

За весь час епідемії в Черкаській області зареєстровано 9353 випадків ВІЛ-інфекції та 1296 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

На обліку перебуває 3952 ВІЛ-інфіковані особи. Протягом 2021 року під медичний нагляд вперше в житті було узято 225 ВІЛ-інфікованих осіб. З них 34% пацієнтів вже знаходились в ІІІ-ІУ клінічних стадіях.

Найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції (63,0%) реєструється серед міського населення області. Серед уперше зареєстрованих ВІЛ-інфікованих осіб переважають чоловіки – 62,0%, частка жінок склала 38,0%.

Найбільш ураженою віковою групою залишається вікова група 25-49 років, яка в загальній структурі складає 79,4%.

Основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції є статевий 74,6%. Парентеральний шлях 23,8%, шлях передачі від ВІЛ-інфікований матері до дитини –1,6%.

За результатами сероепідмоніторингу в області за 11 місяців 2021 року виявлено 272 ВІЛ-позитивні особи, в тому числі 54 дитини з невстановленим діагнозом.

Всього на диспансерному обліку в області знаходиться 1275 хворих на СНІД, в тому числі 22 дітей до 18 років.

У 2021 році зареєстровано 18 випадків смерті від захворювань, обумовлених СНІДом.

Основним контингентом ризику летальних випадків залишаються споживачі ін’єкційних наркотиків, частка яких в структурі померлих становить 50%. Всі померлі особи знаходилися у віковій категорії 25-55 років. Основною причиною смерті у хворих на СНІД на першому місці залишається – туберкульоз – 50,0%

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Майже 2 тисячі заборонених предметів минулого року намагалися пронести до черкаських судів (фото)
  2. Тигрячі уроки: Чого вчить символ 2022 року
  3. Черкасців запрошують долучитись до розробки бренду міста
  4. Укрпошта до Дня Соборності України випустила поштову марку із тризубом
  5. У Британії собаку, який втік, врятували за допомогою сосиски і дрону
  6. Чим загрожують мутації коронавірусу та як визначити нові штами. Коментар експерта
  7. На Черкащині близько 2,6 робітників не отримали вчасно заробітну плату – статистика
  8. Поїхав відбувати покарання серійний викрадач велосипедів з Черкас – прокуратура
  9. У Черкасах продавали алкогольні напої без ліцензії (фото)
  10. Лікарні Черкаської області отримають препарат для лікування дитячої онкології – МОЗ
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
«Голос країни – 12» на 1+1: у столиці відбулася презентація шоу
«Голос країни – 12» на 1+1: у столиці відбулася презентація шоу
Вже 23 січня о 21:00 на телеканалі 1+1 відбудеться прем’єра дванадцятого сезону головного музичного шоу «Голос Читати далі
Віктор Павлік поділився сімейною таємницею в проекті «Жди меня. Україна»
Віктор Павлік поділився сімейною таємницею в проекті «Жди меня. Україна»
Народний артист України Віктор Павлік ніколи не бачив свого діда, розстріляного фашистами за часів Другої світової війни. Але Читати далі
«Я сумувала»: Тіна Кароль повернулась на «Голос країни-12»
«Я сумувала»: Тіна Кароль повернулась на «Голос країни-12»
У 12 павільйоні столичного ВДНГ закінчились зйомки сліпих прослуховувань наймасштабнішого вокального шоу «Голос Читати далі
Співачка Lida Lee презентувала dance-відео, яке зняла в унікальному музеї гітар
Співачка Lida Lee презентувала dance-відео, яке зняла в унікальному музеї гітар
Співачка Lida Lee презентувала атмосферне dance-відео під назвою “On Fire”, яке зняла в єдиному у Східній Європі Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ