«Турбоатом» реконструюватиме Канівську ГЕС за 1,5 мільярда
- 25-08-2016, 09:31
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1615
Акціонери найбільшого виробника турбінного устаткування заводу "Турбоатом" погодили підписання контракту між "Турбоатомом" і державною компанією "Укргідроенерго" про реконструкцію Канівської ГЕС за 1,46 млрд грн.
Відповідне рішення було прийнято на позачергових зборах акціонерів компанії 9 серпня, передає БізнесЦензор з посиланням на повідомлення "Турбоатома" в системі розкриття інформації Нацагентства з розвитку фондового ринку.
Зокрема, акціонери надали повноваження генеральному директору компанії на підписання контракту з "Укргідроенерго" за результатами раніше проведеного тендеру для виконання робіт з реконструкції двох блоків ГЕС, включаючи 7 турбін, 7 генераторів і 8 допоміжних систем гідроагрегатів, загальною вартістю 1,46 млрд грн.
Довідково:
Канівська ГЕС — 2-й ступінь верхньої частини каскаду гідроелектростанцій на р. Дніпро. Гребля ГЕС утворює Канівське водосховище.
Основними особливостями Канівської гідроелектростанції є встановлення на ній горизонтальних капсульних гідроагрегатів і суміщення споруди ГЕС с водоскидними спорудами, що дозволило відмовитись від спорудження водозливної греблі.
По природним особливостям, схемі компоновки споруд гідровузла, конструкції основних споруд, електромеханічному і допоміжному обладнанню Канівська ГЕС схожа на вище розташовану Київську ГЕС. Це дозволило при проектуванні і будівництві Канівської ГЕС уточнити конструктивні і компоновочні рішення окремих споруд і вузлів, ввести більш досконалі методи організації будівництва і засоби виконання робіт.
3 листопада 1965 на будівництві Канівської ГЕС у котлован гідростанції закладено перші кубометри бетону. Канівська ГЕС експлуатується з 1972 року, коли був введений в дію 1-ий агрегат гідроелектростанції. Останній, 24-й, агрегат Канівської ГЕС розпочав роботу в травні 1975 р.
До складу споруд Канівського гідровузла належать: будівля ГЕС (з 24-ма водозливами), земляні греблі лівого і правого узбережжя, судноплавний шлюз — здано в експлуатацію 22 липня 1972.
Загальна довжина напірного фронту споруд Канівського гідровузла — 16,7 км, пропускна здатність — 19300 м3/сек. при напорі 7,2 м.
На Канівський ГЕС встановлено 24 горизонтально-капсульних гідроагрегату загальною встановленою потужністю 444 МВт. Одинична потужність гідроагрегатів Канівської ГЕС — 18,5 МВт.
На гідроагрегатах встановлені горизонтально-капсульні агрегати поворотно-лопаткового типу, потужністю 19,2 МВт, виробництва ОАО «Турбоатом» (Харків, Україна) й генератори потужністю 18,5 МВт, напругою 3,15 кВ, виробництва НПО «Електроважмаш» (Харків).
Електрична мережа скомпонована на основі жорстких блоків, кожен з яких в своєму складі має підвищувальний трансформатор потужністю 80 тис. кВА і вимикач з боку сторони 110 кВ.
Середньорічне виробництво електрики Канівською ГЕС — 972 млн кВт.год. при тиску 7,4-11 м.
Персонал Канівської ГЕС на 01.01.2001 р. становив 266 осіб.