На Черкащині шукають сурогатних матерів
- 3-03-2017, 12:12
- Черкаси та область / Головне / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1969
На стовпі біля базару, що в Катеринополі, з`явилося оголошення із запрошенням до співпраці жінок, які бажають стати сурогатними матерями та донорами яйцеклітин. Обіцяють немалі гроші.
Сама незвичність пропозиції привернула увагу журналістів Містечко над Тікичем.
В інших прилеглих районах про таке оголошення не чули.
Журналіст зателефонував на вказаний номер. Довго ніхто не відповідав. Нарешті взяла слухавку жінка, назвалася Ганною. Говорила російською. Назвалася працівником однієї київської клініки репродуктивної медицини.
Виявляється, донором яйцеклітини може стати жінка до 29 років, а сурогатною матір`ю – і після 30-ти. Головне, щоб жінка мала відмінне здоров`я і була репродуктивного віку. Там, у київській клініці, повністю проводять медогляд, навіть перевіряють родовід. Ганна запевнила, що охочих жінок багато. З
а народження однієї дитини обіцяють заплатити 8 тисяч євро, а за двійню – 10. Виплачуватимуть частинами на протягом усієї вагітності. Якщо вагітність перервалася, отримані до цього гроші жінка нібито не повертатиме. Спілкуватися з дитиною після народження мати не буде і це, як і всі інші нюанси, обумовлюватиметься тристоронньою угодою. Один примірник залишається у сурогатної матері, другий – у подружньої пари, яка забере немовля, третій – у самій клініці.
На запитання якщо сурогатна мати передумає віддавати виношене під серцем новонароджене маля, Ганна відповіла, що тоді необхідно буде повернути всі отримані гроші. А взагалі, мовляв, зважившись на сурогатне материнство, жінка має підготувати себе психологічно, аби не виникало ніяких непорозумінь.
У Катеринополі цю резонансну рекламу ніби ніхто й не помічав. У райлікарні теж не знають, хто міг прибити до стовпа таке оголошення. Хоча застерігають, щоб наївні жіночки не куплялися на шалені гроші. Бо інтригуючі об`яви ще не означають, що ви не будете ошуканими.
До того ж, кажуть, штучна вагітність може відчутно підірвати здоров`я молодої жінки, яку після підписання угоди почнуть “накачувати” гормонами, готуючи організм до прийому ембріона. Власне, важко уявити, що це може бути за угода. Хоч сурогатне материнство і донорство яйцеклітин начебто в Україні не заборонене законом, але й відповідного законодавство на кшталт: “Про сурогатне материнство”, яким би жінка була захищена, Верховна Рада ще не приймала.