Три вулиці Південно-Східного масиву міста Шполи матимуть свій водогін
- 27-03-2017, 18:15
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 802
Шполянська міська рада взялася за вирішення однієї з найболючіших проблем міста. Так, незабаром жителі трьох вулиць Шполи, які довгі роки страждали від забруднення аміаком питної води у власних криницях, отримають централізований водогін.
Як інформують Новини Черкас, роками жителі вулиць Південно-Східного масиву міста потерпали без води. Нарешті Шполянська міська рада розпочала роботу над корегуванням проекту, який стосується реконструкції водопровідної мережі та споруд у м. Шпола. Незабаром централізований водогін отримають жителі вулиць Грушевського, Франка і Лебединська. Загальна вартість робіт обійдеться місту близько 1,5 млн. грн.
Десятки років мешканці цих районів були змушені брати воду із колонок, які розташовувались максимум одна на вулицю. А все, через вилив аміаку із місцевих хімскладів, що діяли за радянських часів. Шкідлива хімічна речовина потрапила у ґрунтові води і питна вода у криницях містян стала не придатною для вживання.
За словами заступника міського голови із житлово-комунальних питань Віталія Плетіня, нині проект (креслення) прокладання водогону та кошторисна частина перебуває на експертизі у проектній організації ТОВ «ПБК-ВОДПРОЕКТ» міста Черкас.
- Якщо все йтиме за планом то до кінця року жителі проблемних вулиць матимуть централізовану мережу водогону. Завдяки такій реконструкції понад півтисячі шполян зможуть споживати якісну воду, - зазначив Віталій Плетінь.
Такі ж роботи заплановані й на вулицях: О. Кондратюка, Попова, Макаренка, Сергія Рошинського (Мічуріна), Чехова, Зеленої (Урицького).
Схожа проблема виявилась і в жителів територій поблизу Шполянського елеватора. Тільки в цьому випадку неможливість використання води у криницях помешкань вулиць Калигірської, частково Соборної і Благовісної спричинив об’ємний витік дизельного палива із підприємства.
Тривалий час тамтешні мешканці користувались послугами водомережі за кошти, які відшкодовував Шполянський елеватор. Та в 2016 році з поважних причин у послузі шполянам відмовили. Таким чином знову постала проблема в забезпеченні водою ще однієї частини населення міста.
На численні прохання самих жителів цих вулиць та за ініціативи міської влади було прийняте рішення надати допомогу у відновленні водопостачання шляхом під’єднання їхніх помешкань до централізованої системи водогону. Натепер мешканці 26-ти будинків мають власні лічильники на воду та користуються послугами комунального підприємства міста.