На Черкащині продовжується впровадження системи інформатизації медичних закладів області
- 2-04-2017, 12:20
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 828
Черкащина є першою областю, яка впровадила електронну карту пацієнта на третинному рівні в обласному кардіологічному центрі, а саме поліклінічному та стаціонарному відділеннях. Вже майже рік хворі мають власну електронну карту пацієнта із усіма необхідними даними.
Інформатизація охорони здоров’я насамперед означає використання інформаційних технологій, за допомогою яких можливо забезпечити швидке та цільове отримання потрібної інформації. Спектр завдань, які належать до інформатизації, є надзвичайно широким: отримання інформації для прийняття рішень, поліпшення якості надання медичної допомоги, навчання, виконання наукових та організаційних запитів, тощо. Серед цього широкого кола завдань одним з важливих напрямів слід вважати інформатизацію лікувально-діагностичного процесу з впровадженням медичних інформаційних систем. Медична інформаційна система (МІС) - це інструмент для визначення і планування усіх ресурсів медичного закладу, які необхідні для ведення лікувально-діагностичної, адміністративно-господарської, фінансової, сервісної діяльності та обліку в процесі надання медичних послуг.
На разі, така ж програма готується у перинатальному центрі та в Черкаській обласній лікарні, інформують Новини Черкас.
Серед районних центрів першопрохідцем у впровадженню електронної карти пацієнта є Золотоніський район, в якому стартував перший етап інформаційної системи, а до кінця першого півріччя вона охопить районну лікарню та центри ПСМД.
Реалізація цього проекту охоплює всі групи наявного населення Черкаської області, яке за даними обласного статуправління станом на 01.01.2016 становило 1 242 965 осіб, у тому числі 706 205 – міське та 536 760– сільське населення.