У Кам’янці учасник АТО презентував свою книгу «Війна кличе. Стань переможцем!»
- 25-05-2017, 12:50
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1788
23 травня в історичному музеї Кам’янського державного історико-культурного заповідника відбулася презентація книги кам`янчанина Петра Билини – учасника АТО на сході України, бійця добровольчого батальйону особливого призначення «Золоті ворота», повідомляють Новини Черкас.
Про себе автор говорить так: «Народився 1962 року у місті Кам’янці Черкаської області. Російська середня школа …. Автодорожній інститут у Харкові …. Вивчаю мову та історію, безперервно воюю зі своїми лінивством та невіглаством. Намагаюся не витрачати марно жодної хвилини. Із хохла поволі стаю українцем, замість споживацького, коритянського світогляду набуваю християнського. Це не зовсім легко, але повороту назад немає…»
Презентована книга має назву «Війна кличе. Стань переможцем!» Це нотатки людини, яка знає про сучасну російсько-українську війну не з телебачення, газет та Інтернету, а відчула на собі всю її сутність зсередини, з окопів та бліндажів передової. Спокійне споглядання воєнних подій, свідком і учасником яких у 2014-2015 роках випало стати авторові цих нотаток – це джерело для проникливих роздумів над долею нашої країни, подіями її минулого та сьогодення.
Участь у заході з презентації книги взяли – голова районної ради Сергій Сундуков, депутати районної та міської рад, керівники, наукові працівники, хранителі фондів державного історико-культурного заповідника, Кам`янського історичного музею, літературно-меморіального музею О.С. Пушкіна та П.І. Чайковського, працівники районної бібліотеки, учні та вчителі Кам`янської загальноосвітньої школи №2, жителі міста.
Ведучим творчого заходу був Юрій Ляшко – директор історичного музею. Презентуючи свою роботу, автор книги, письменник – початківець Петро Григорович Билина, зокрема, зазначив: «Моя робота – це не книга в класичному її сенсі та розумінні, не белетристика, це щоденні нотатки, записи спогадів, відчуттів, ставлення до всього того, що там зі мною відбувалось впродовж 2014 – 2015 років. Це тільки перша невеличка частина. Матеріалів достатньо …. Маю надію, що все вдасться надрукувати, презентувати.»
Затамувавши подих, слухали присутні невеликі уривки з книги, розповідь про тих, кого не повернути, про ті речі, які на війні сприймаються зовсім по – іншому.
На завершення, подарувавши квіти авторові, директор державного історико-культурного заповідника Галина Таран подякувала за неоціненну працю, жертовність і людяність, побажала здоров`я, натхнення, здійснення всіх творчих життєвих задумів.