Люди з особливими потребами знаходять роботу у Черкаському районі
- 30-06-2017, 11:45
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 860
Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують соціального захисту і створення таких умов, які сприятимуть успішній їх інтеграції в суспільстві.
На місцевому рівні важливу роль у трудовій реабілітації та працевлаштуванні осіб з особливими потребами відіграє служба зайнятості. Фахівцями центру застосовується індивідуальний підхід з часу звернення таких осіб до вирішення питання зайнятості або працевлаштування.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у Черкаському РЦЗ.
Позитивній досвід Черкаського районного центру зайнятості щодо працевлаштування осіб з інвалідністю свідчить про реальну можливість повноцінно віднайти себе на ринку праці цій категорії громадян.
Так, з початку 2017 року на обліку в Черкаському районному центрі зайнятості перебували 15 осіб з обмеженими можливостями, з них 2 чоловіки демобілізовані учасники АТО, 7 осіб працевлаштовані, 7 безробітних пройшли професійне навчання, 6 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Одним із успішним прикладів реалізації себе в житті можна вважати життєву історію жительки с. Леськи Черкаського району Наталії Власенко. Жінка маючи інвалідність понад три роки пропрацювала на підприємстві ДП «Богдан Моторс» на посаді бухгалтера та у зв’язку із скороченням штату – втратила роботу.
«Коли хочеш чогось досягти, то саме життя робить крок назустріч», - завжди намагалась по життю слідувати цьому принципу Наталія і невдовзі переконалася в його успішності. Хоча самостійний пошук роботи, нажаль, і не дав позитивних результатів, та це ніяк не змогло зупинити жінку. Питання працевлаштування ускладнювалося ще й станом здоров’я: за рекомендаціями лікарів працювати можна лише за місцем проживання. Тому звернувшись до районного центру зайнятості результат не забарився, тому що хто шукає, той обов'язково знаходить.
Невдовзі фахівці центру запропонували жінці вакансію продавця-консультанта. Наталія реально оцінивши свої можливості пов’язані зі станом здоров’я, погодилась опанувати нову для себе професію та спробувати реалізувати себе у сфері торгівлі. На цей час Наталія відчуває себе потрібною – успішно проходить навчання на робочому місці, після його завершення буде працевлаштована у роботодавця.
«Люди з особливими потребами можуть ефективно працювати, навіть краще, ніж інші працівники, бо їх прагнення досягти успіху порівнянно вище ніж у інших. У таких людей варто повчитися наполегливості в досягненні своєї мети, навчитися переборювати життєві труднощі й перешкоди. Такі працівники «вкладатимуть душу» у свою працю, оскільки для них соціальні контакти й соціальний статус, пов’язані з роботою, часто є важливішими, ніж для інших», - відзначив директора районного центру зайнятості Олександр Гриценко.