Ковалі ручного кування - справжні фанати металу та вогню
- 4-07-2017, 12:26
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1144
Відродження ручної художньої ковки для сучасного декоративно-прикладного мистецтва має величезне значення. В даний час популярність кованих виробів зростає. Прикраса будинку, саду, квартири і офісу кованими предметами інтер’єру стала дуже популярною. Ніщо не може так перетворити, підкреслити індивідуальність будинку чи оселі, як по-справжньому красиві і стильні ковані деталі інтер’єру.
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у відділі організації профнавчання Черкаського ОЦЗ.
«Звичайно, будь-якому ремеслу можна навчитись – головне велике бажання», - так вважає колишній безробітний Сергій Міняйло, за освітою - електромеханік, звернувшись до Черкаського міського центру зайнятості, зацікавився проходженням професійного навчання за професією «коваль ручного кування» на базі Гощанського відділення ДНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти», на території якого розміщені навчальні корпуси та кузня, оснащені усім необхідним інвентарем, верстатами, пневматичним молотом, де слухачі під час виробничого навчання вивчали основи ковальського зварювання металу, властивості металу під час кування і правки відповідних видів деталей, режим нагрівання сталі різних марок, мали можливість розглянути принцип дії ковальського обладнання.
За 6 місяців навчання були опановані такі предмети, як: технологія та обладнання ковальських робіт, допуски та технічні вимірювання, матеріалознавство, електротехніка з основами промислової електроніки, технічне креслення. Під час виробничої практики слухачі навчились кувати вручну за ескізами, шаблонами та зразками деталі середньої складності з чистовим опорядженням поверхонь та точним дотриманням розмірів; виготовляти інструмент, необхідний для ковальських робіт; встановлювати причини дефектів та застосовувати способи запобігання їм та усунення; економно витрачати матеріали, інструменти та електроенергію. Виробничу практику Сергій проходив у ФОП Р. Марюти с. Трудолюб Полтавської області та СПД ФО О. Костогриз м. Черкаси, де під керівництвом досвідчених наставників набував практичних навиків майбутньої професії.
15 червня 2017 року слухачі групи успішно склали державну атестацію та отримали документ державного зразка - свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за професією «коваль ручного кування» 3 розряду. У планах чоловіка започаткування власного бізнесу. Він впевнений, що ковальська справа буде приносити і моральне, і матеріальне задоволення.