Вельбівець закликав маньківських депутатів позакривати сільські школи
- 27-07-2017, 10:04
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1259
Цілий десант керівників висадився вчора в Маньківці.
26 липня 2017 року голова обласної ради Олександр Вельбівець взяв участь у роботі пленарного засідання сесії Маньківської районної ради, яку провела заступник голови районної ради Світлана Лещенко. У роботі сесії також взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Віштак, помічник народного депутата України Валентина Нечипоренка Валентин Балабак, сільські та селищні голови, керівники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники районних установ, підприємств та організацій, представники засобів масової інформації.
Серед інших на сесії були розглянуті питання реорганізації Русалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Кутівської ЗОШ І ступеня, Кислинської ЗОШ І ступеня у філії Буцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Березівської ЗОШ І-ІІ ступенів у філію Іваньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а також визначено загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів Буцьку, Іваньківську, Молодецьку, Маньківську №1 правонаступниками реорганізованих філій; внесені зміни до рішення районної ради від 22.03.2012 №11-8/VI «Про створення освітніх округів».
В обговоренні активну участь взяли депутати районної ради Безверхий Ю.М., Скорик В.П., Шевченко В.П., Ремінний П.В., Ямковенко Ю.О., які занепокоєні тенденцією закриття шкіл по селах за останні роки.
Депутат Барилко Т.П. підтримала доповідача, наголошуючи на тому, що створення освітніх філій - це шанс майбутніх дітей на освіту в малокомплектних школах.
Селищний голова Буків Власюк О.С. закликала депутатів проголосувати за дане рішення, щоб у дітей були перспективи для розвитку.
Із підтримкою рішень виступив Олександр Вельбівець:
– У вашому районі діє 19 шкіл, в яких навчається близько 2,5 тис. учнів. Найбільша концентрація дітей, звичайно, у райцентрі: у 2-х школах смт. Маньківка – 900 дітей. У 17 сільських школах навчається 1600 дітей, тобто близько 90 дітей у одній. Кожного разу ви надаєте субвенції на встановлення вікон, закупівлю вугілля, дров, ремонт покрівель, утримання штату тощо. Але будьмо об’єктивними: таким чином ви утримуєте майно, але не підвищуєте якість навчання дітей. Що дає інноваційна школа? Перш за все – це сучасне обладнання для навчання. Наприклад: коли вчитель хімії розповідає учням про хімічну реакцію на сучасних мультимедійних пристроях, діти у 3D форматі в реальному часі спостерігають за її проходженням… Тож ми повинні визначитись із головною метою – чи ми прагнемо навчити дітей, чи тільки утримувати приміщення! Зважте, що останнє жодним чином не відображає якість навчання та можливість дітей розвиватися.
Після обговорення питання та низки запитань, поставлених начальнику відділу освіти РДА Юрію Безверхому, більшістю голосів депутати затвердили реорганізацію вищеназваних шкіл у філії.