На Черкащині три школи закрили, одну приватну відкрили
- 26-08-2017, 09:27
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 851
Капітальні ремонти в навчальних закладах, впровадження заходів енергозбереження та енергоефективності, оновлення шкільних меблів, оснащення їдалень, придбання спортивного інвентарю, придбання комп’ютерної та оргтехніки, інтерактивних дошок, проекторів, програмного забезпечення — такі та інші пріоритетні завдання у ході координаційної наради озвучив голова Черкаської облдержадміністрації перед початком нового навчального року.
Проблемним залишається питання черги в дошкільні навчальні заклади. Наразі в області обліковується 1512 таких діток. Найбільше їх в місті Черкаси — 655, Умані — 160 та Черкаському районі — 496.
- Тому звертаюся до голів районів та міст відновити діяльність непрацюючих дошкільних навчальних закладів, а також повернути в освітню галузь для потреб дітей заклади, які перебувають у частковій або повній оренді, — відзначила заступниця директора управління освіти і науки ОДА Оксана Сімушіна, доповідаючи по питанню координаційної наради.
Зробила вона акцент і на галузі загальної середньої освіти: упродовж літа 2017 року відбулися зміни в мережі навчальних закладів, зокрема ліквідовано три школи у Кам’янському та Уманському районах, а також у місті Черкаси. Разом з тим, розпочне працювати ще одна приватна школа в Умані. Також реорганізовано 11 шкіл.
Що стосується забезпечення підручниками, то їх вистачить на 100% для учнів 1, 2, 3, 5, 6, 8, 10, 11 класів. А от забезпечення підручниками учнів 4 і 7-х класів становить 95 і 97% відповідно.
Окрім того, 28 інноваційних шкіл Черкащини будуть оснащені сучасним обладнанням для кабінетів фізики, хімії та біології. Це вдасться втілити завдяки співфінансуванню з Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів. На даний час вже проводиться закупівля обладнання.
- Окрім того, завдяки залишку освітньої субвенції спрямовано 1,2 мільйона гривень на оснащення 7 закладів нового типу, на базі яких створюються інноваційні школи. Ці кошти витрачаються на придбання обладнання для навчальних кабінетів та на впровадження енергоощадних технологій. До кінця 2017 року згідно з обласними програмами інноваційним школам буде додатково придбано: 170 комп’ютерів, 10 навчальних кабінетів, 11 наборів лего, а загалом по області буде придбано 15 таких наборів, та інше, — поінформувала Оксана Сімушина.
Також вона повідомила, що 4 школи Черкащини (одна смілянська, дві золотоніські та одна черкаська) потрапили до навчального експерименту, що проводиться на загальнодержавному рівні, і покликаний запровадити нові стандарти початкової загальної середньої освіти, що передбачає об’єднання навчальних галузей, створення нових методик та інше. Відбір шкіл відбувався на конкурсній основі. Загалом в проекті беруть участь 100 шкіл по всій Україні. За результатами пілотування буде підготовлено фінальну версію державного стандарту початкової освіти.
До слова, в області обліковується 1203 навчальні заклади спеціальної освіти.