Ушосте ЧНУ зустрічає фахівців із людинознавства
- 21-09-2017, 09:30
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1121
У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького нині розпочала роботу вже шоста Всеукраїнська науково-практична конференція «Індивідуальні психофізіологічні особливості людини та професійна діяльність».
Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі учбового закладу.
Упродовж трьох днів на пленарних засіданнях і тематичних секціях буде обговорено ряд новітніх аспектів розумової діяльності людини, пов’язаних із її індивідуальними психофізіологічними властивостями у трудовій, спортивній діяльності, у медико-психологічній реабілітації учасників АТО та людей, які перебувають в екстремальних і в спеціальних умовах діяльності.
Учасників конференції привітав проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ Сергій Корновенко. Він зазначив, що ця конференція стала традицією, якої дотримуються в навчальному закладі. Висловив подяку колективу кафедри анатомії, фізіології та фізичної реабілітації, а також колективу ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я за те, що впродовж останніх років безпосередньо беруть участь і організовують цей науковий захід.
Учасники конференції згадали професора, доктора біологічних наук Миколу Макаренка. Свого часу він підготував для Черкаського національного університету трьох докторів наук та дев’ятьох кандидатів наук. Він і досі шанований в ЧНУ, є почесним професором університету. Нині науковець обіймає посаду завідувача кафедри фізичної реабілітації Луцького інституту розвитку людини. Він продовжує активну наукову діяльність. Так, на конференції було презентовано його працю, написану в співавторстві з учнем та послідовником, професором Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Володимиром Лизогубом та завідувачам кафедри фізіології людини і тварини Київського національного університету ім. Т. Шевченка професором Миколою Макарчуком «Методичний посібник з фізіології вищої нервової діяльності: історія розвитку та сучасний стан в Україні».
Від імені ректора університету Сергій Корновенко передав професорові Миколі Макаренку почесну грамоту.