23% українців мали досвід зламування свого акаунту в соцмережах чи месенджерах, – дослідження

За ініціативи Міністерства цифрової трансформації, Міністерства внутрішніх справ та за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) виконано загальнонаціональне дослідження «Безпека в інтернеті». Дослідження проведене Київським міжнародним інститутом соціології у 903 населених пунктах.

соціальні мережі

Основні результати дослідження:

Практики користування інтернетом

Скоріше або повністю захищеними в інтернеті почуваються 35%. Разом з цим скоріше або повністю незахищеними — 12%.

Електронній формі взаємодії з органами влади довіряють 43%, не довіряють — 42%. Більш молоді респонденти більше довіряють такій формі.

Ситуації в Інтернеті, які засмучують / бентежать. Кібербезпека

Близько 9% респондентів 15+ років за останні 6 місяців були жертвами кібербулінгу або кібернаклепу або насильства через зображення.

2 з 5 респондентів 12-14 років (42,5%) за останні 6 місяців мали досвід знайомства в інтернеті з незнайомими людьми, а 13% після цього зустрічалися з цими людьми.

23% респондентів стверджують, що вони мали досвід зламування свого акаунту в соціальних мережах чи месенджерах.

Фейки і дезінформація

90% респондентів 15+ років погоджуються щодо того, що в інтернеті багато дезінформації і фейків.

Технологічна залежність

Серед конкретних ситуацій серед респондентів 15+ років найбільше – 44% – погоджуються, що вони помічали, що проводять за комп’ютером більше часу, ніж мали намір.

Діти в інтернеті і батьківський моніторинг: думки і погляди батьків і дітей

Респонденти 12-14 років критично налаштовані щодо моніторингу батьками їхньої онлайн-активності.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що дослідження проведено з метою отримати більше даних про те, як українці почуваються онлайн, які ризики їх хвилюють найбільше, з якими ситуаціями вони стикаються, як діють, коли щось пішло не так, а також прослідкувати тенденції та ставлення до ризиків та онлайн-загроз, вміння захистити себе.

Заступник Голови Консультативної місії ЄС в Україні Фредрік Весслау зауважив: «Цифрова трансформація та інновації стають невід’ємною складовою нашого світу. Пандемія не лише проявила цю тенденцію, але й пришвидшила зміни. Ось чому цифрова трансформація та інновації — ключовий пріоритет Консультативної місії ЄС, – заявив заступник голови Консультативної місії ЄС Фредрік Весслау. – Наша організація підтримує українських партнерів у трансформації та використанні інноваційних технологій для того, щоб правоохоронні органи були здатні надавати громадянам якісні послуги, дотримуючись принципів захисту даних, прав людини та належного врядування».

Генеральний директор директорату європейської інтеграції Мінцифри Гульсанна Мамедієва наголосила, що Мінцифри разом із Міністерством внутрішніх справ та за фінансової підтримки Консультативної місії Європейського Союзу в Україні веде активну роботу над створенням єдиної онлайн-платформи з протидії інтернет-загрозам.

«Платформа має на меті створити єдиний та всеохоплюючий механізм, який дозволить громадянам отримувати найактуальнішу інформацію з самостійного захисту від онлайн-загроз, подавати скарги щодо порушення своїх прав із одночасним перенаправленням до відповідного органу», – заявила Валерія Іонан.

Виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Наталія Харченко: «Ми провели дослідження з 3 березня по 15 квітня 2021 року, польовий етап дослідження тривав 29 березня – 4 квітня 2021 року. Ми застосовували метод телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для населення України віком 12 років і старше. Відповідно до нашої оцінки похибка вибірки не перевищує 2,4% для користувачів у віці 15 років і старше та 5.5% для підлітків 12-14 років».

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
ІНШІ НОВИНИ
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. VIN-коди зареєстрованих транспортних засобів відтепер відкриті. Перевірити авто стало ще легше
  2. На Черкащині виявлено 53 працівників без належного оформлення трудових відносин
  3. На Черкащині вдруге відбудуться Чемпіонати світу й України з багатоборства тілоохоронців
  4. Відеоблогерка з Монастирища зайняла перше місце в конкурсі короткометражних фільмів
  5. Жителі Золотоніської ОТГ отримали 82 попередження за складування будматеріалів та інші порушення
  6. У Смілі за розтрату судитимуть колишнього в.о. міського голови – прокуратура
  7. У Червоній Слободі відсвяткували День села
  8. У Золотоноші заборонили продаж алкоголю у нічний час та на розлив
  9. 10 овочів, які повинні бути на вашому столі в липні
  10. Житель Городища забруднив 3000 квадратних метрів земель небезпечними відходами
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Минкульт Украины включил Филиппа Киркорова в перечень лиц, которые угрожают нацбезопасности
Минкульт Украины включил Филиппа Киркорова в перечень лиц, которые угрожают нацбезопасности
Министерство культуры и информационной политики Украины включило российского артиста Филиппа Киркорова в перечень людей, которые Читати далі
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
Я громадянин світу: проєкт TANA презентує новий сингл після повернення в Україну
У 2017-му році український проєкт TANA розпочав підкорювати слухачів Британії. Вже за два роки, проєкт повернувся в Україну та Читати далі
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Krechet випускає кліп на трек «Засинай»
Ідея відео – відображення настрою сучасного суспільства: безкарність, несправедливість, відірваність влади від народу. В Читати далі
Snoop Dogg записав спільний трек з популярною українською співачкою
Snoop Dogg записав спільний трек з популярною українською співачкою
Вражаючою новиною поділилася 35-річна українська співачка Тіна Кароль. Народна артистка України запостила публікацію в Instagram, Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ