23% українців мали досвід зламування свого акаунту в соцмережах чи месенджерах, – дослідження
- 19-07-2021, 15:43
- Україна / Головне / Інтернет
- опублікував Віктор Мельник
- 1
- 1232
За ініціативи Міністерства цифрової трансформації, Міністерства внутрішніх справ та за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) виконано загальнонаціональне дослідження «Безпека в інтернеті». Дослідження проведене Київським міжнародним інститутом соціології у 903 населених пунктах.
Основні результати дослідження:
Практики користування інтернетом
Скоріше або повністю захищеними в інтернеті почуваються 35%. Разом з цим скоріше або повністю незахищеними — 12%.
Електронній формі взаємодії з органами влади довіряють 43%, не довіряють — 42%. Більш молоді респонденти більше довіряють такій формі.
Ситуації в Інтернеті, які засмучують / бентежать. Кібербезпека
Близько 9% респондентів 15+ років за останні 6 місяців були жертвами кібербулінгу або кібернаклепу або насильства через зображення.
2 з 5 респондентів 12-14 років (42,5%) за останні 6 місяців мали досвід знайомства в інтернеті з незнайомими людьми, а 13% після цього зустрічалися з цими людьми.
23% респондентів стверджують, що вони мали досвід зламування свого акаунту в соціальних мережах чи месенджерах.
Фейки і дезінформація
90% респондентів 15+ років погоджуються щодо того, що в інтернеті багато дезінформації і фейків.
Технологічна залежність
Серед конкретних ситуацій серед респондентів 15+ років найбільше – 44% – погоджуються, що вони помічали, що проводять за комп’ютером більше часу, ніж мали намір.
Діти в інтернеті і батьківський моніторинг: думки і погляди батьків і дітей
Респонденти 12-14 років критично налаштовані щодо моніторингу батьками їхньої онлайн-активності.
Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що дослідження проведено з метою отримати більше даних про те, як українці почуваються онлайн, які ризики їх хвилюють найбільше, з якими ситуаціями вони стикаються, як діють, коли щось пішло не так, а також прослідкувати тенденції та ставлення до ризиків та онлайн-загроз, вміння захистити себе.
Заступник Голови Консультативної місії ЄС в Україні Фредрік Весслау зауважив: «Цифрова трансформація та інновації стають невід’ємною складовою нашого світу. Пандемія не лише проявила цю тенденцію, але й пришвидшила зміни. Ось чому цифрова трансформація та інновації — ключовий пріоритет Консультативної місії ЄС, – заявив заступник голови Консультативної місії ЄС Фредрік Весслау. – Наша організація підтримує українських партнерів у трансформації та використанні інноваційних технологій для того, щоб правоохоронні органи були здатні надавати громадянам якісні послуги, дотримуючись принципів захисту даних, прав людини та належного врядування».
Генеральний директор директорату європейської інтеграції Мінцифри Гульсанна Мамедієва наголосила, що Мінцифри разом із Міністерством внутрішніх справ та за фінансової підтримки Консультативної місії Європейського Союзу в Україні веде активну роботу над створенням єдиної онлайн-платформи з протидії інтернет-загрозам.
«Платформа має на меті створити єдиний та всеохоплюючий механізм, який дозволить громадянам отримувати найактуальнішу інформацію з самостійного захисту від онлайн-загроз, подавати скарги щодо порушення своїх прав із одночасним перенаправленням до відповідного органу», – заявила Валерія Іонан.
Виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Наталія Харченко: «Ми провели дослідження з 3 березня по 15 квітня 2021 року, польовий етап дослідження тривав 29 березня – 4 квітня 2021 року. Ми застосовували метод телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для населення України віком 12 років і старше. Відповідно до нашої оцінки похибка вибірки не перевищує 2,4% для користувачів у віці 15 років і старше та 5.5% для підлітків 12-14 років».