У черкаському садочку вчилися протидіяти тероризму
- 27-10-2015, 20:49
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 679
Як поводитися в разі терористичної загрози, зберегти своє життя й здоров’я навчали сьогодні в дитячому садочку «Дударик», що на вул. Смілянській у Черкасах. Спершу там провели семінар для вихователів-методистів майже всіх дошкільних закладів міста, під час якого розповіли алгоритм дій на випадок надзвичайних ситуацій та про те, як правильно слід надавати першу медичну допомогу. Потому перевірили засвоєне на практиці.
За словами начальника управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального господарства Андрія Саленка, такі антитерористичні навчання в освітянських закладах міста проводять утретє за жовтень. До їхньої організації щоразу долучаються фахівці Служби безпеки України, медики, рятувальники й вибухотехніки.
– Під час цих тренувань ми прагнемо навчити персонал дитячих садочків, шкіл і позашкільних закладів діям, якими вони мають керуватися в разі виникнення надзвичайних ситуацій. А ще – все те, чому вони тут навчилися, вони мають донести до колег у своїх навчальних закладах, – розповів Андрій Миколайович.
За сценарієм проведених навчань, у іграшковій машинці на подвір’ї садочка невідомі лишили вибухівку. Як тільки про небезпечний предмет стало відомо, про нього сповістили завідувача дошкільного закладу. Вона своєю чергою викликала всі необхідні для його знешкодження служби. Малечу й вихователів із дитсадка одразу ж евакуювали. За легендою, вибухівка в іграшці таки спрацювала, за ліквідацію наслідків взялися рятувальники. Тим часом медики надавали першу допомогу «постраждалим». Цього разу до організації й проведення навчань із протидії тероризму залучили майже 20 фахівців різних служб.
На думку заступника директора департаменту освіти та гуманітарної політики Євгена Степка, те, що відбувається під час навчань, не відбудеться в умовах реальної ситуації. Утім, це дозволить послідовно засвоїти всі необхідні кроки на випадок надзвичайних подій і прийняти правильні рішення, від яких залежатиме навіть не одне людське життя.
– Як методисти дошкільних навчальних закладів Ви повинні зрозуміти, чи все у ваших навчальних закладах відбувається відповідно до представленого типу поведінки? А якщо виникне така необхідність, внести відповідні корективи в роботу, – звернувся Євген Степко до слухачів семінару.
Користь від подібних навчань вбачає і вихователь дитячого садка Олена Білоконь.
– Безумовно, такі тренування потрібні, адже дітки вже знають, куди їм іти та що роботи, навчилися швиденько одягатися… Тобто ці навчання мобілізують і дисциплінують дітей, вони не бояться сигналізації. Фактично це ж саме стосується і вихователів, адже те, що ми дивимося й чуємо по телевізору, радіо – це одне, а коли вже й сам опиняєшся навіть у змодельованій такого характеру ситуації, то зовсім по-іншому все сприймається.