Черкаських студентів рятують від холоду переїздом (відео)
- 5-11-2015, 09:09
- Черкаси та область / Відео
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 834
Від холоду – подалі. Студенти Черкаського вищого професійного училища імені Короленка вже кілька тижнів пари проводять із парою з роту. Через зламану систему опалення. Рятувати дітей із морозних класів вирішили переїздом. Та від того, скаржаться місцеві, мороки ще більше.
Розбиралась у ситуації Катерина Ковбій з vikka.
Катерина Ковбій, кореспондент: "Із червоними носами та парою з роту. У таких умовах учні Черкаського професійного училища провели майже три тижні".
Все – через проблеми з опаленням. Тутешня теплотраса, скаржаться місцеві, вийшла з ладу. Її ремонт, прикидають, обійдеться у кілька десятків тисяч гривень.
Валентин Якимчук, студент: "Всі сиділи в шапках, рукавицях. Деякі просто брали із собою термоси, чайнички, гарячу воду. І просто сиділи, половину уроку тримали ці чайнички. Викладачів слухали, але це було доволі печально".
Вирішувати таку "холодну" ситуацію в департаменті освіти беруться радикально: тутешніх учнів переводять до другого корпусу. Той – на іншому кінці міста.
Роман Луговський, студент: "Перевели нас у другу зміну в інший корпус. Нас це не влаштовує. Ми навчаємось з 13:20 до 18:40. Нашим учням це не комфортно тим, що ті, хто жив у гуртожитку, ходив сюди на навчання пішки. Зараз їм потрібні кошти на проїзд. Є учні, які їздять із сіл. Вони також не встигають на свої останні автобуси".
Окрім транспортної проблеми, скаржаться студенти, отримали ще й часову. Із таким розкладом, зізнаються, мало не зашиваються.
Людмила Колодич, студентка: "Додому ми повертаємось близько восьмої вечора. Гуртожиток у нас закривається о восьмій. Тобто якщо я хочу вийти в магазин – у мене просто не вистачає часу, щоб встигнути купити собі щось повечеряти. Душ у нас в гуртожитку теж спільний. Закривається в 9 годин. Ви собі уявіть яка там черга".
Мають проблеми із навчальним переїздом і викладачі. Леонід Миколайович, говорить: в училищі працює вже 35 років. За цей час, каже, встигнув тут неабияк обжитись.
Леонід Осокін, викладач хімії та біології: "Мені, як викладачу хімії, щоб переїхати, треба три вантажівки. Це реактиви, сейфи, наглядні… Мене поселили в кабінет спецтехнологій – там ніяких умов. Я вчора язиком відпрацював 8 уроків – дуже важко. Літератури немає. Сьогодні ремонтую машину, щоб перевезти те, що є".
В обласному департаменті освіти та науки на таке розводять руками. Мовляв, ремонт цієї теплотраси – не в їх компетенції. Доля училища – у руках самого київського Міністерства освіти. І кошти на ремонт повинні виділити саме там. Та коли це станеться прогнозувати не беруться. Студенти ж налаштовані радикально.
Роман Луговський, студент: "Якщо це відбуватиметься всього тиждень, ми вже якось змиримось із цим. Але якщо це триватиме довше, ми не будемо туди їздити. Ми просто заберемо всі документи".