Особливості проведення зовнішнього оцінювання у 2016 році
- 10-11-2015, 09:24
- Україна / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1146
Зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів, які вирішили стати студентами вищих закладів освіти, відбудеться із 5 травня до 10 липня 2016 року. З 11 липня 2016 року будуть прийматися документи до вищих навчальних закладів відповідно до умов прийому.
Особи, які зареєструються для проходження ЗНО, матимуть можливість скласти тести з таких предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської мови, іспанської мови, німецької мови, російської мови, французької мови. Кожен учасник ЗНО матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів. Сертифікат, який буде отриманий учасником ЗНО, є діючим тільки один рік.
У 2016 році два обов’язкових предмета (українська мова та література і математика або історія України) будуть здаватися у вигляді ДПА/ЗНО: 5 травня – українська мова та література; з 7 травня по 13 травня 2016 року – математика, історія України.
Для всіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як оцінки за підсумками державної підсумкової атестації, що визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови. Також як результати ДПА зараховуватимуться результати складання тестів із математики або історії України(період ХХ – початок ХХІ століття).
Для визначення результатів ЗНО-2016 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового балу», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.
Для ознайомлення з процедурою проходження тестування всі бажаючі можуть пройти пробне тестування. Реєстрація на пробне тестування відбудеться з 5 січня до 30 січня 2016 року. Пробне тестування планується на 2 квітня (українська мова) та на 9 квітня (всі інші предмети). Попередня вартість матеріалів одного предмета на пробне тестування буде становити 110 – 115 грн.
Реєстрація на основну сесію відбудеться з 1 лютого до 20 лютого 2016 року, а до 18 березня 2016 р. можна буде внести зміни до реєстраційних матеріалів. Перевага надається реєстрації за паспортом, а не за свідоцтвом про народження. Форма тестових матеріалів, які плануються на основну сесію, відповідає формі, запропонованій у 2008 році, завдання з навчальних предметів для всіх абітурієнтів одного зразка.
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 20.10.2015 № 1/11-15239 у 2016 році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься за програмами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 01.10.2014 № 1121 «Про програми зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти», відповідно до статті 45 Закону України «Про вищу освіту».
Програми зовнішнього незалежного оцінювання розміщено в розділі «Підготовка до ЗНО» за адресою: http://testportal.gov.ua/osoblyvosti/