Через два місяці на Черкащині знову відбудуться вибори
- 16-11-2015, 12:58
- Черкаси та область / Вибори
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1107
Через два місяці в першій об’єднаній громаді Черкаського району обиратимуть старосту.
Обирати собі керівника жителі селища Ірдинь будуть 17 січня 2016 року. Поки ж відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» обов’язки старости виконує селищний голова Олександр Максимов.
– Вже на першій сесії, яка відбулася 12 листопада, ми напрацювали алгоритм дій об’єднаної громади з її юридичного оформлення, тобто державної реєстрації як юридичної особи, визначення порядку діяльності робочих груп по ліквідації органів місцевого самоврядування, які ввійшли до складу об’єднаної громади, переведення та вивільнення працівників сільської та селищної рад. Окрім того, створено ряд робочих груп, які розроблятимуть проекти структури об’єднаної територіальної громади, її статуту та бюджету на наступний рік, – розповідає керівник Білозірської об’єднаної територіальної громади Володимир Міцук.
– Чи виправданим було проходження такого тернистого шляху, звісно, час покаже. Але, думаю, у будь-якому випадку: так, – висловлює переконання очільник району Костянтин Омаргалієв, аргументуючи тим, що об’єднання відбулося на добровільних засадах, а 25 жовтня люди обрали собі лідера, який вже показав себе успішним та ефективним менеджером, якому не байдужий розвиток населеного пункту.
– По друге, Білозірська об’єднана територіальна громада на відміну від тих, які ще не об’єдналися, з нового року матиме 60% відрахувань податку на доходи фізичних осіб, 25% екологічного податку, 5% акцизного податку, 100% єдиного податку, 100% податку на прибуток підприємства та фінансових установ комунальної власності, 100% податку на майно (нерухомість, земля, транспорт) та право самостійно розпоряджатися землями. За радою об’єднаних територіальних громад залишається право розпоряджатися місцевими податками та зборами (державне мито, адміністративні штрафи тощо), – наголошує Костянтин Омаргалієв. – Окрім того, ця громада отримає додаткові преференції від держави – дотації, інвестиції з регіонального фонду розвитку, додаткові податкові надходження, субвенції на освітню та медичну галузі, а ще для потреб об’єднаної громади підуть міжнародні гранти.
Результат, переконаний районний керманич, буде очевидний – відремонтовані дороги, освітлені вулиці, оновлені амбулаторії, школи, дитячі садочки, водогони, тепломережі тощо. А це все те, що потрібно людям, аби почуватися у своєму населеному пункті комфортно.