Держархбудінспекція закликає громадян не зволікати з оформленням документів в рамках «будівельної амністії»
- 21-11-2015, 18:18
- Україна / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1822
До кінця строку дії «будівельної амністії» в Україні лишається трохи більше місяця. Це зручна нагода для громадян, які будувались у силу різних причин самочинно, не порушуючи будівельних норм, легалізувати свої будови без сплати штрафів аби вільно розпоряджатися майном: оформляти право власності, дарувати, продавати, заповідати у спадок.
Про це повідомив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев.
За його словами, станом на 19 листопада в рамках «будівельної амністії» Держархбудінспекція зареєструвала 8,2 тис. декларацій на готовність об’єктів до експлуатації, тим самим легалізувавши дані самочинні будівництва. Найактивніше громадяни узаконюють самобуди в Київській (1132), Дніпропетровській (851), Чернівецькій (711) та Тернопільській (651) областях.
У порівнянні з «будівельними амністіями», які діяли з 2009 до 2013 рр., кількість поданих до Держархбудінспекції документів у кілька разів зменшилась, що свідчить про те, що більшість громадян таки узаконили свої самочинні будівництва протягом попередніх років.
«Досить складна дозвільна система, яка діяла до запровадження декларативного принципу для приватної забудови, спонукала людей будувати на свій страх і ризик. Це спричинило зростання кількості самобудів і тепер ті з них, які істотно не суперечать будівельним нормам, і це підтверджено місцевими органами архітектури, можуть бути узаконені. «Будівельна амністія» дає можливість зробити це без сплати штрафів і без судової тяганини», - наголосив голова Держархбудінспекції.
За його словами, сьогодні Держархбудінспекція приділяє особливу увагу прийому та реєстрації дозвільних документів у рамках амністії.
«Ми є останньою ланкою в ланцюгу реалізації «будамністії». Громадяни подають пакет документів, який вони формують на місцевому рівні. Наше завдання – перевірити його повноту, максимально швидко зареєструвати декларацію про готовність об’єкту до експлуатації та виключити ризик невмотивованих відмов. Ми застосовуємо індивідуальний підхід до кожного заявника, надаємо фахові роз’яснення, йдемо людині назустріч та робимо усе можливе, щоб допомогти легалізувати самобуд», - підкреслив голова ДАБІ України.
Олексій Кудрявцев закликав громадян не зволікати з поданням документів до Держархбудінспекції та нагадав, що діятиме «будівельна амністія» лише до 31 грудня 2015 року.
Інформацію про кроки, які потрібно здійснити для легалізації самобуду, можна отримати на офіційному сайті ДАБІ. Також там же можна ознайомитись із відеоінструкцією з цього питання.
Нагадаємо, що до кінця 2015 року в Україні триває так звана «будівельна амністія». Це доступний та швидкий спосіб легалізувати самочинні будівництва, якщо будівельні роботи відбувалися в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року і не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об’єкту.