Обласна влада взялась за ромів
- 26-11-2015, 22:33
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 822
В облдержадміністрації обговорили проблемні питання, з якими зіткнулися представники ромської громади, та особливості впровадження розробленого плану заходів реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини до 2020 року. Долучилася до обговорення порушених питань і Старший радник Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, голова Контактної групи з питань рома і сінті Міріам Каролі, яка з робочим візитом побувала на Черкащині.
Як зауважив голова обласної громадської організації «Романі Рота» Володимир Бамбула, сьогодні ромська громада стикається з низкою проблем під час інтеграції у суспільство. Зокрема, це стереотипізоване ставлення населення до ромів, стигматизація образу представників цієї нацменшини у засобах масової інформації, проблеми з поліцією.
− У процесі інтеграції ромської національної меншини поліція відіграє важливу роль, − говорить Старший радник Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Міріам Каролі. − Необхідно боротися з упередженим ставленням до ромів у ЗМІ, не підкреслювати, що злочини, скоєні особою саме ромської національності; співпрацювати з місцевими органами влади щодо недопущення проявів дискримінації.
Вона розповіла, що діяльність Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ спрямована на захист і моніторинг прав людини, співжиття ромів і поліції та організацію продуктивної праці поліції з національними меншинами. Зокрема, це проведення різноманітних тренінгів для поліції та прокуратури, на яких експерти навчають як працювати зі злочинами на ґрунті ненависті, представникам органів влади про те, як працювати з національними меншинами і ромами, а також для представників ЗМІ.
Питання інтеграції ромської спільноти нині вирішується і на державному рівні. 24 листопада в Києві відбувся круглий стіл «Посилення інституційних можливостей реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року», за результатами якого незабаром утворять міжвідомчу координаційну комісію для реалізації національної стратегії.
Директор Департаменту інформаційної політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Сергій Пасічник запропонував запозичити позитивний досвід європейських країн, провести навчання, стажування для працівників поліції, освіти, журналістів.
− Не всі конфлікти можна вирішувати силою і громадянське суспільство має вести діалог, шукати цивілізовані методи вирішення складної ситуації, − відмітив Сергій Пасічник.
Учасники зустрічі також заслухали представників органів влади про потреби ромів у галузі освіти, охорони здоров’я, захисту дітей, отримання ромами реєстраційних документів, працевлаштування. Також було порушено питання того, чи не завадять процеси децентралізації співпраці органів влади з ромською меншиною, врахування потреб ромської громади при формуванні місцевих бюджетів, захист прав переміщених осіб.
За результатами зустрічі до комунальних ЗМІ, електронних видань направлять рекомендації щодо неприпустимості використання термінології, яка може бути образливою для тієї чи іншої категорії громадян. А в січні наступного року запланували провести форум ромських громад області.