Школярі сформували власні бізнес-плани розвитку населених пунктів
- 28-11-2015, 08:56
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 870
Десятеро учнів з Худяків, Мошен, Білозір’я та Лесьок зараз працюють над бізнес-планами, як зробити життя в своїх селах максимально комфортним.
Вже за півроку ці учні сьомих-одинадцятих класів можуть стати прикладом для будь-якого громадського активіста з багаторічним стажем реалізації проектів, переконує методист з виховної роботи відділу освіти Марія Висоцька.
– Учні нашого району цьогоріч стали учасниками програми неформальної громадянської освіти шкільної молоді «Майстерня сільських ініціатив». Її мета – розвивати сільський публічний простір, підтримувати молодіжні ініціативи, спрямовані на соціальний, культурний і освітній розвиток сіл, розширювати мережі нових форм освіти для сільської молоді і розвивати волонтерство в сільській місцевості, – повідомила Марія Петрівна.
Програма складається з трьох етапів. Спочатку – семінар-тренінг. Для вихованців зі шкіл району він відбувся на базі санаторію «Світанок», що у Свидівку. Під час тренінгу учасники розвивали ідеї та навчалися основам проектного менеджменту, отримували навички й інструменти для творення власної громадської позиції та активності. До 30 грудня вони мають подати бізнес-план реалізації власної ініціативи. Напередодні нового року на них чекає ще один тренінг «Майстерня дій», після якого триватиме реалізація власної ініціативи. Навесні учасники програми зустрінуться у «Майстерні досвіду», щоб поділитися власними напрацюваннями.
– Наразі триває завершальна фаза з визначенням напрямку роботи, – розповідає вчитель з Худяківської ЗОШ І-ІІІ ст. Ніна Педан. – Діти пропонували скільки проектів, що ми довго не могли визначитися, за який з них будемо братися в першу чергу. Причому це не були лише проблеми села, це був активний пошук креативних ідей формування живого сільського простору без зациклення на негативі.
– Ці ініціативи – це розвиток громади, зіпертий на її ресурси, – переконана Марія Висоцька. – Відтак, сільська молодь отримує можливість для саморозвитку й самореалізації.
Нагадаємо, зараз «Майстерня сільських ініціатив» втілюється в Івано-Франківській, Черкаській, Донецькій та Дніпропетровській областях.