5 ініціативних груп з Корсунь -Шевченківського району подали свої анкети-заявки до проекту з розвитку кооперації
- 28-11-2015, 09:18
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1200
Ініціативні групи з сіл Селище, Черепин, Завадівка, Петрушки та Сухини подали свої анкети-заявки до проекту з розвитку кооперації, що реалізується Департаментом агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації. Проект “Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів” фінансує Європейський Союз у рамках програми ЄС “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні”.
Отримавши інформацію на інформаційному семінарі 26 серпня 2015 року, що проходив в Корсунь-Шевченківській райдержадміністрації, сільські мешканці району вирішили спробувати отримати підтримку від проекту з розвитку кооперації. 4 ініціативні групи вирішили спробувати створити обслуговуючий кооператив з вирощування кролів, ще одна ініціативна група вирішила зайнятися сушінням фруктів.
Керівник проекту Валерій Бегменко зазначає: «Одне з основних завдань реалізації проекту – є зменшення рівня безробіття на селі за рахунок створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та надання їм матеріально-технічної підтримки».
Заступник керівника проекту з навчальної роботи Анатолій Рекун проінформував, що до Департаменту на сьогодні надійшло вже 5 анкет від ініціативних груп мешканців Корсунь - Шевченківського району.
Вартість проекту – 617 137,30 євро. Внесок ЄС – 79,97% від загальної вартості проекту складає 491 925,30 євро. Співфінансування від Черкаської обласної ради (за рахунок коштів місцевих бюджетів) – близько 20 % та складає 123 212,0 євро.
Проект стартував у січні цього року та буде тривати 30 місяців.
Партнери проекту – Черкаська обласна рада та Ресурсний центр “АНГО”.
Проектом передбачено створення комунального підприємства “Регіональний навчально-практичний центр розвитку багатофункціональних кооперативів” (далі – Центр розвитку). Першочерговою ціллю Центру розвитку буде розведення племінного поголів’я кролів з послідуючою передачею сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам з метою поширення в області кооперативного руху та збільшення робочих місць на селі.
У Центрі розвитку новостворені та діючі кооперативи будуть отримувати юридичний, ветеринарний, зоотехнічний, бухгалтерський, управлінський та інший супровід своєї господарської діяльності.
Окрім розвитку кролівництва підтримуються також й інші напрямки діяльності кооперативів, серед них – молочарство, ягідництво та ін.
Передбачено передачу у безкоштовне користування кооперативам міні- ферми для кролів та племінне поголів’я кролів, фруктові сушарки, танки для охолодження молока, саджанці плодово-ягідних рослин (смородина, малина, аґрус, суниця та ін.).
Таким чином покращиться соціально-економічна ситуація в сільській місцевості та на продовольчих ринках області за рахунок збільшення якісної сільськогосподарської продукції за доступними цінами.