П’ята загальноосвітня школа відсвяткувала своє 125-річчя
- 15-12-2015, 10:13
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1272
Одна з найперших черкаських шкіл – ЗОШ № 5 відсвяткувала ювілей – 125 років із дня заснування. У ПК «Дружба народів» із нагоди свята зібрались учні, випускники, вчителі, серед яких і ветерани, аби привітати один одного, згадати давні шкільні роки.
До рідної школи завітав і заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. Вітаючи присутніх зі святом, він поділився спогадами про навчальний заклад, зокрема й про те, що його тато також навчався в цій школі, а ще вони разом долучалися до будівництва її нового корпусу.
«Вдячний своїм батькам, що саме в цю школу ми з братом пішли вчитися. Як не дивно, але на той час, а це середина 80-их років, лише п’ять черкаських шкіл були україномовними, – сказав Віталій Володимирович і додав:
– Діти, пам’ятайте, що насправді ви навчаєтесь в одній з найкращих шкіл та маєте зробити все для того, аби, по-перше, радувати своїх батьків, а по-друге, з честю й гідністю нести звання учня загальноосвітньої школи № 5.
Він також вручив педагогічному колективу Подяку голови облдержадміністрації й Почесні грамоти окремим педагогам.
П’ята школа випустила на широкий життєвий шлях десятки поколінь учнів, в її стінах працювало 6 поколінь викладачів і в різні періоди очолювало більше 20 директорів.
Нині школа відома своїми досягненнями. Вона має власний прапор, логотип, сайт, свого Президента, дитячу громадську організацію «Веселкова країна», шкільну газету «Дивосвіт», а гімн школи написаний на слова та музику вчителя музики ЗОШ №5 Миколи Залізняка.
Господиня навчального закладу Валентина Чурчина також звернулась до учнів, викладачів та гостей з вітальними словами:
– 125 років впевнено крокує наша школа вперед, випускаючи своїх учнів, яких за ці роки було більше 10 тисяч. Лине час, змінюються діти, вчителі, та ми зберігаємо всі свої традиції і водночас втілюємо в життя нові ідеї.
Пані Валентина привітала викладацький склад та школярів, і розповіла про історичний шлях навчального закладу. Зокрема, вона повідомила, що для того, аби довести, що закладу дійсно 125 років, вчителі, краєзнавці з музеїв певний час працювали в архівах та бібліотеках. Тиждень тому працівники музею виявили несподіване: вони знайшли план будівництва з виділенням земельної ділянки для побудови церкви Різдва Святої Богородиці та церковно-приходської школи, датований 30 листопада 1863 року. А через 2 роки в районі вул. Чигиринської з’явилася церковно-парафіяльна школа. Таким чином, за словами директорки, насправді навчальному закладу вже 150 років, а тому можна впевнено констатувати, що це – найстаріша в місті школа.
Навчальний заклад вітало багато гостей, які дарували квіти, подарунки, бажали натхнення й успіхів у роботі. Також присутні переглянули святковий концерт.