Землевпорядники Черкащини за півроку відкрили майже 153 тисячі Поземельних книг
- 17-12-2015, 18:12
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 895
Територіальні органи Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області достроково виконали план із відкриття Поземельних книг. Тож на сьогодні сформовано пакети документів з усіма даними про 153 тисячі земельних ділянок, які перенесено в Державний земельний кадастр. Щодня протягом 6-ти місяців працівники Держгеокадастру області відкривали Поземельні книги, дотримуючись складеного для кожного району графіка до кінця року.
Відкриття Поземельних книг – це одне з першочергових завдань, яке стоїть перед Держгеокадастром. Адже відсутність даних про земельні ділянки унеможливлює доступ до реєстру власників земельних ділянок і сповільнює надання онлайн-послуг громадянам під час замовлення витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру та нормативної грошової оцінки землі з технічної документації.
– Відомості про земельні ділянки вносять до єдиної бази даних, перевіряють, систематизують і впорядковують за певними правилами кваліфіковані фахівці. Тож Поземельні книги містять достовірну інформацію, що доступна, зокрема, для працівників Державної реєстраційної служби й нотаріусів, які реєструють речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, – зазначив перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Сергій Шестаков. – Наявність Поземельних книг, безперечно, поліпшить якість надання послуг. Робота з відкриття Поземельних книг у нашому відомстві триватиме й надалі.
Довідка:
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» Поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.