Геронимівську сільську раду «виселяють», жителі будуть судитися
- 18-12-2015, 16:11
- Черкаси та область / Головне
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 825
Роблять це керівники ПАТ «Україна 1», які ось уже понад десять років, ігноруючи постанову КМУ №1060 від 05.09.1996 р., рішення загальних зборів акціонерів товариства від 19.01.2002 р., відмовляються передати всі приміщення соціально-культурної сфери громаді. Відповідний лист про виселення нещодавно отримав сільський голова Василь Харченко. Отож адміністративно-територіальну реформу сільська рада ризикує зустріти на вулиці.
– Керівництво ПАТ «Україна 1» мотивує це порушенням умов договору оренди. Відтак, нам потрібно звільнити будівлю з 1 січня 2016 року. Приміщення, яке займала сільська рада на момент роздержавлення, всупереч чинному законодавству, стало власністю товариства, а орган місцевого самоврядування у 90-ті роки виселили у нежитлове приміщення. Тут сільська рада і досі займає визначену частину. За його оренду встановлено плату у розмірі 1400 грн на місяць, – розповідає сільський голова Василь Харченко. – Будинку культури співвласникам товариства виявилося замало.
Геронимівський будинок культури став наріжним каменем для громади. Скільки сільська рада не зверталася до ПАТ «Україна 1» та в інші інстанції, аби повернути його у комунальну власність, а віз і досі там.
Спірний нині адмінбудинок, як і будинок культури, споруджувався ще в радянські часи за бюджетні кошти, а тодішній колгосп був лише підрядником. Принагідно варто нагадати, що раніше держава стимулювала будівництво соціально-культурних об’єктів у селах, компенсуючи господарствам кошти, які вони вкладали. Власне, тому повсюдно й виростали нові школи, дитсадки, клуби, будинки побуту, адміністративні споруди. Проте під час приватизації тодішнього дослідного господарства державного племінного заводу «Україна», яка проводилася у 1998 році, рішенням комісії з приватизації об’єкти соціально-побутового призначення, інженерної інфраструктури та благоустрою села, в тому числі і будинок культури та приміщення сільської ради, були тимчасово залишені на позабалансовому утриманні акціонерного товариства та підлягали поетапній передачі до комунальної власності органам місцевого самоврядування (зокрема, громаді повернули систему водопостачання, гуртожиток та приміщення колишнього ФАПу , а нині амбулаторії загальної практики сімейної медицини). Чому так сталося, що будинок культури, а тепер і приміщення сільської ради, був оцінений та включений до статутного фонду акціонерів, мали б давно з’ясувати правоохоронні органи, вважають в селі. Інакше, побоюються, згодом можуть так само «виселяти» школу, дитсадок, бо для бізнесу нічого святого не існує.
– Будинок культури, як і адмінбудівля сільської ради – це своєрідні засоби для маніпулювання громадою, – вважає голова районної ради Олексій Собко. Нещодавно разом із заступником голови адміністрації Петром Коренюком він взяв участь у відкритому засіданні позачергової сесії Геронимівської сільської ради, після якої й оглянув заклад культури.
– В аварійному приміщенні, яке вже 20 років не опалюється, продовжують працювати 14 гуртків художньої самодіяльності, з них один має звання народного, де займаються 144 учасників, функціонує бібліотека, фонд якої становить понад 8,5 тисяч примірників, а більше тисячі жителів села є її читачами.
Люди фактично працюють, як в блокаді, проте не здаються. Процес повернення соціально-культурних об’єктів громаді Геронимівки триває вже не один рік, а сьогодні ми його активізуємо і на рівні району у рамках закону зробимо все від нас можливе, гарантуємо юридичну консультацію та допомогу відповідних фахівців в оформленні документів, також порушимо це питання на сесії районної ради, а потім і обласної. Громадське має стати власністю громади.
Жителі Геронимівки судитимуться, аби повернути громаді будинок культури
Разпаювання державної власності відбулося незаконно, вважають геронимівчани. Відтак, на позачерговій сесії сільської ради, що відбулася 14 грудня, ухвалили рішення про звернення до прокуратури та суду, щоб повернути громаді комунальне майно.
– Сесія доручила мені підготувати необхідний пакет документів для подання в правоохоронні органи та позовну заяву до суду, щоб повернути об’єкт соціально-культурного призначення громаді, – повідомив сільський голова Василь Харченко.
Сільчани також сподіваються, що компетентні органи нарешті встановлять, хто нагорів руки на «схемі» привласнення громадського майна і чому стільки часу не можуть визначити винних у цій оборудці та притягти їх до відповідальності.