Черкаський аеропорт – рецепт №1 виходу міста та області з економічної кризи
- 26-12-2015, 14:02
- Черкаси та область / Аналітика
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1179
24 грудня 2015 року відбулась робоча зустріч представників Агенції з директором КП «Черкаський Аеропорт» - Качуріною Оленою Леонідівною з приводу перспектив розвитку комунального підприємства.
Громадськість стурбована тим, що маючи у місті аеропорт міжнародної акредитації, який за своїми характеристиками є найбільшим на території України і може обслуговувати міжнародні авіалінії приймаючи Боїнги масою до 190 тонн є збитковим та занепадає. Постає питання, чому маючи «золоту курку» злітна смуга та приміщення руйнується, туристичні маршрути не обслуговують та авіаперевезення не здійснюються і інфраструктура міста не розвивається.
Олена Леонідівна повідомила нам, що на утримання та ремонт злітної смуги, навчання персоналу гроші з бюджету не виділяються, а самотужки підприємство на ці цілі у необхідних обсягах заробити не може.
Маючи досить багато пропозицій від інвесторів, перевізників МАУ та туристичних операторів все закінчується на рівні спілкування з інвесторами. Оскільки, є певні непорозуміння з боку можновладців. Жоден інвестор не вкладе коштів без ясного розуміння у що він вкладає.
Вражає недалекоглядність як місцевої так обласної влади разом з Черкаською обласною радою, яка навіть не спромоглась розробити програму розвитку «Черкаського аеропорту», не кажучи вже про видатки з бюджету на цю програму, які також навіть не заплановані.
«Чому бідні – бо дурні». Місто Херсон, яке так схоже на Черкаси однак галузь авіаперевезення за 2 останні роки довели до регулярного авіасполучення та обслуговування туристичних маршрутів високотонажними літаками. Хіба там більший бюджет? – ні. Там підійшли з розумом. Розробили програму розвитку аеропорту, запланували видатки з міського та обласних бюджетів і працюють на розвиток добробути міста та області.
Інший приклад аеропорт Одеса. В цьому прикладі співпрацює держава з приватним бізнесом, програма партнерства приватного бізнесу з державним.
Дивує короткозорість наших керманичів, коли лише один зліт та посадка літака може принести до міста 62 тис. грн., маючи хоча б 10 прийнятих рейсів це вже було б 620 тис. грн. до бюджету щодня.
Якщо розглядати аеропорт, як логістично-митний центр та додатково ремонтну базу, то місто отримає багатомільйонні прибутки, яких вистачить на модернізацію самого аеропорту і на левову частку утримання соціальної інфраструктури всього міста та області.
Окрім додаткових робочих місць, як приклад, вартість фарбування літака для замовника вартує 1 млн. доларів США. Враховуючи, що у світі дуже мала кількість аеропортів де можна відремонтувати літак, то авіаперевізники з багатьох країн світу залюбки замість Турції вибрали б значно ближчу за відстанню базу в Черкасах.
Ідеальне розташування, логістика та митниця забезпечили б розвиток міста в найкоротші кроки.
Для того аби цей проект почав працювати та у інвестора виникло бажання вкладати гроші, конче необхідно невідкладно здійснити наступні заходи:
- Закінчити пустий піар влади на проблемах аеропорту;
- Припинити розглядати територію аеропорту лише як базу для оренди ангарів та території приватними підприємцями. Тиснучи при цьому на керівництво аеропорту звичними «прокурорськими» методами.
- Внести зміни в стратегію розвитку регіону та зробити розвиток авіаперевезень стратегічним та передбачити на це бюджетні видатки у достатній кількості.
- Розробити стратегію та проект санації аеропорту в якому закласти додаткове фінансування на погашення заборгованостей попередніх періодів, а це всього 7 млн. грн.
- Розробити якісну, згідно міжнародних стандартів, інвестиційну програму, анонсувати проект в широкому колі бізнесменів, через українських представників в торговельно-економічних місіях за кордоном. (Зокрема Польща, Туреччина).
- Визначити пріоритетним напрямком роботи КП «Агентство розвитку Черкащини» Черкаської обласної ради по залученню інвесторів для розвитку КП «Черкаський Аеропорт» та галузі авіаперевезень.
- Залучити на професійному рівні для пошуку інвесторів громадських діячів та незалежних експертів.
Маємо надію, що спільними зусиллями громадських організацій Черкащини змусимо владу запрацювати на користь громади, щоб особисті амбіційні проекти чиновників не були на перешкоді розвитку нашого регіону.
Враховуючи особливу важливість вказаного проекту Агенція готова прийняти активну та безпосередню участь в розробленні бізнес-проекту стратегії розвитку Черкаського аеропорту та активно співпрацювати щодо пошуку інвесторів.
Сподіваємось на порозуміння керманичів міста та області!
З повагою,
Виконавча дирекція Агенції