У Черкаському районі сільські голови «відхилили» пільгові перевезення
- 5-01-2016, 13:01
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 859
Проте запевнили, що пільговикам готові надавати адресну, в тому числі і матеріальну допомогу, аби відшкодувати вартість проїзду в приміському транспорті. Тож жителі населених пунктів вже зараз можуть звертатися у сільські ради.
З 1 січня 2016 року надання пільг окремим категоріям громадян та фінансування втрат громадського транспорту від перевезення пільговиків покладено на органи місцевого самоврядування.
У минулому році пільгами на проїзд у громадському транспорті скористалися 24944 жителі Черкаського району. Аби вони могли двічі в тиждень їздити безкоштовно в приміському транспорті, потрібно 1,2 мільйони гривень, підрахували у фінансовому управлінні адміністрації. Половину цієї суми готові відшкодувати з районного бюджету. А от виділити 600 тисяч гривень із місцевих бюджетів сільські голови відмовилися.
– У державному бюджеті не передбачені субвенції на компенсаційні виплати на пільговий проїзд окремим категоріям громадян. Пільги надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету. Так чи інакше, а проблему потрібно вирішувати в інтересах громади, аби компенсувати проїзд за пільговиків. Договори про надання соціально важливих послуг і покриття втрат за рахунок місцевих бюджетів не підписані. Фактично вже з першого січня пільговики платять за проїзд у маршрутках. Залишити їх наодинці зі своїми проблемами ми не маємо морального права, – звернувся сьогодні у ході розширеної наради із сільськими головами та перевізниками до присутніх голова адміністрації Костянтин Омаргалієв.
Пропозицію очільників району – об’єднати субвенції із місцевих та районного бюджетів – сільські голови відхилили, мотивуючи фінансовою неспроможністю, однак запевнили, що готові компенсувати проїзд пільговикам шляхом надання їм адресної допомоги.
Районна влада знайшла порозуміння з перевізниками і ті погодилися ще протягом місяця безкоштовно перевозити дев’ять пільгових категорій, як-от інвалідів війни, учасників бойових дій, інвалідів І групи, інвалідів І та ІІ груп по зору, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії, потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, дітей, яким встановлена інвалідність та осіб, які їх супроводжують, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та ін.
У свою чергу, відмову сільських голів надавати можливість користуватись громадським транспортом на пільгових умовах, перевізники сприйняли як зняття з себе цих зобов’язань вже найближчим часом.